www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Squire M-80 si M-80 Special


sakavaka
 Share

Recommended Posts

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=2638

So..Care-i diferenta intre M80 si M80 Special.Adica stiu ca una are set neck,alta bolt-on neck,si ca dozele nu sunt la fel.Dar diferenta intre preturi e FOarte mare(100 ron :) ).Chiar suna atat mai bun cea cu set neck?Merita atitea bani in plus?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deci in afara de set neck si bolt-on neck, la M80 mai sunt niste dungi pe gat si doze Seymour Duncan, n-am incercat modelul, dar cred ca suna mai fain decat modelul special....nu stiu ce sa zic daca se dezacordeaza mai greu sau nu.....daca calculezi, s-ar putea ca ajunge mai ieftin sa pui la un m80 special niste doze Seymour Duncan si niste tunere mai klumea. Eu zic ca la banii aia merita sa iei o chitara mai faina... un ibanez, jackson depinde si de gusturi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Ildest

Jackurile la banii aia au tot doze duncan designed .. si mai mult au neck bolt on .. si sa vezi peste 1-2 ani cum incepe sa iti scartie daca esti mai dur cu el(nu zic ca astea set neck sunt mai brave dar au ceva mai mult sustain ). La chitari ieftine de obicei partea electrica e de kk si setarile din fabrica .. dar sunt sanse mari ca o chitara ieftina sa sune mai bine decat una scumpa daca ii pui aceeasi electronica pe ea, totul e sa ai de unde alegei.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.