www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tc Electronic G-major


Recommended Posts

Salut tuturor,

 

Am o nedumerire...

 

As dori sa imi iau un TC Electronic G-Major. Pana aicea nici o problema.

Problema apare la modul de conectare cu ampul.

 

Am un amp care nu are FX loop. In manualul de utilizare a TC G-Major apare tot timpul ca fie il legi de un preamp extern sau fie il legi in fx loop adica intr preampul combo-ului si combo ( head etc ).

 

Pe internet sunt multe review-uri care contrazic pe de-oparte faptul ca are cele mai bune modulation effects si se sustine tot mai mult ca daca e legat direct de combo ( NU PRIN FX LOOP ) se aude o bazaitura iritanta.

 

Astfel va invit sa imi spuneti experientele voastre cu TC G-Major, pro si contra. Ce vi sa parut foarte ok. Daca s-a defectat. Un review.

Si intrebarile mele:

 

Se poate lega chitara - stomp box - tc gmajor - direct in combo, si a se obtine un sunt curat fara sunete deranjante????

Sunt incepator si cand doar acasa deocamdata.

Link to comment
Share on other sites

Se poate lega chitara - stomp box - tc gmajor - direct in combo, si a se obtine un sunt curat fara sunete deranjante????

Sunt incepator si cand doar acasa deocamdata.

din pacate nu, fx loop e cam singura varianta in cazul unui combo...asta presupunand ca vrei sa folosesti din el si altceva in afara de compresie sau noise gate

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.