www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre Taylor Seriile 1xx Si 2xx!


Guest GuittaraNovice
 Share

Recommended Posts

Guest GuittaraNovice

Salut!

Pe viitor ma gandesc la o chitara in zona de pret 500-700 euro si am in vedere si oferta Taylor prin seriile 1xx si 2xx. Le-a incercat cineva? Ce parere aveti despre ele? Merita sau mai bine modele superioare ale altei marci cum ar fi pe la Yamaha seria LL, Takamine, Guild?

Link to comment
Share on other sites

Mie personal imi place foarte mult Yamaha LL, mai ales in fata Taylor seria 100-200 care sincer nu m-au impresionat. De la seria 300 in sus se schimba treaba, deja sunt alte chitari. Daca gasesti eu zic sa te uiti si la Tanglewood, sunt exceptionale pentru pretul lor (si nu sunt foarte ieftine). Mai poti sa te uiti si la seria Masterbilt de la Epiphone, care chiar daca sunt facute in China sunt de calitate foarte buna si au un sunet excelent. Si Crafter mi s-au parut foarte ok pentru pretul lor. Alte chitari excelente ar fi Seagull, dar au construvtie mai speciala a grifului, care la unii place foarte mult, altii nu prea se inteleg cu genul acela de grif

Link to comment
Share on other sites

Guest GuittaraNovice
Nu pot decit sa spun ca si eu visez sa am un Taylor "cind o sa cresc mare". Am impresia totusi ca seria 2xx iese din zona ta de pret - daca nu cumva o cumperi direct din USA.

 

 

 

Sa stii ca ai dreptate. Dar oricum bugetul nu este batut in cuie. N-a mai testat nimeni Taylor in seriile amintite in afara de Blackthorn?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.