www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reuniunea Chitarelor Vâlcene - 3


mirceab
 Share

Recommended Posts

'

Sâmbãtã, 19 decembrie, între orele 15-1730, la Biblioteca Județeanã Vâlcea, organizãm

 

"Reuniunea chitarelor vâlcene - 3"

- o întâlnire a pasionaților de chitarã (rock, jazz, folk ºi clasicã), la care sã cântãm, sã facem improvizații, jam-session-uri ºi schimburi de idei.

 

Dacã sunteți din zonã (sau doar în trecere pe aici) sunteți invitați a participa cu chitara ºi/sau cu plãcerea de a cânta.

 

Pentru o desfãºurare normalã, rog participanții sã se înscrie din timp pe lista de organizare (playlist), prin e-mail (cad_consultant@hotmail.com) sau prin telefon (0745 538414).

 

În prima parte vom cânta într-un playlist lejer, iar la final vom încerca un jam-session interactiv pe temele pe care le veți propune în avans prin e-mail sau prin telefon/SMS (teme pe care le voi comunica ºi celorlalți participanți).

Edited by mirceab
Link to comment
Share on other sites

Guest byt3y0u

Salut !

Buna initiativa...

Sper sa fie multa lume.Ar fi frumos daca ar veni cineva cu experienta de peste 10 ani cum ar fi chitaristul de la Antract , chiar si chitaristul de la Prometeu !

In Valcea sunt multi care au chitara ... dar doar au!

Sunt putini cei care au la "activ" un an de chitara , chiar si aceia daca ar veni ar fi un lucru frumos .Parerea mea este ca multi ezita sa vina deoarece cred ca nu au ce imparti cu ceilalti.

Incurajez pe toti cei care au chitara acasa si au habar sa tina un acord pe ea sa vina !

Oooo da ...si sa aduca milk and cookies ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree
Salut !

Buna initiativa...

Sper sa fie multa lume.Ar fi frumos daca ar veni cineva cu experienta de peste 10 ani cum ar fi chitaristul de la Antract , chiar si chitaristul de la Prometeu !

In Valcea sunt multi care au chitara ... dar doar au!

Sunt putini cei care au la "activ" un an de chitara , chiar si aceia daca ar veni ar fi un lucru frumos .Parerea mea este ca multi ezita sa vina deoarece cred ca nu au ce imparti cu ceilalti.

Incurajez pe toti cei care au chitara acasa si au habar sa tina un acord pe ea sa vina !

Oooo da ...si sa aduca milk and cookies ! :)

 

Adevarat ! Foarte buna initiativa !

Sa speram ca o sa mai fie adunari de genul acesta , poate intr-o buna zi reusim sa adunam toti rgc-isti din Valcea ! Ar fi un lucru extraordinar !

Sa speram ca in primavara/vara o sa avem si noi cel putin un festival in Valcea!

Pacat de Constelatie ...

Link to comment
Share on other sites

'

DONE.

 

Participanți: ~15 activi (ºi încã ~15 curioºi).

Playlist-ul a cuprins folk, rock, chitarã clasicã, ºi a durat aproape o orã.

Apoi, încã o orã, improvizații rock ºi folk-rock. (S-a remarcat la chitarã solo RGC-istul "Big Tree".)

 

Mai jos pun o imagine proaspãtã, adunând majoritatea participanților activi.

post-6630-1261241539_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Wow ! :)

A iesit extraordinar !

Am incercat sa facem toate combinatiile posibile in jam sesion !

Parti bune : Au venit destui chitaristi cu idei destule in cap...

Parti rele : Toti am fost cam fricosi sa cantam , am avut emoti la atata public ... pana la urma ne-am relaxat cu toti , am uitat de public si ne-am simtit bine pe scena!

x Oak Tree

Link to comment
Share on other sites

Wow ! :)

A iesit extraordinar !

Am incercat sa facem toate combinatiile posibile in jam sesion !

Parti bune : Au venit destui chitaristi cu idei destule in cap...

Parti rele : Toti am fost cam fricosi sa cantam , am avut emoti la atata public ... pana la urma ne-am relaxat cu toti , am uitat de public si ne-am simtit bine pe scena!

x Oak Tree

 

Asa mai Big Tree baga acolo jos la lita :)

 

Asa ai scos si frumusetea de chitara ce o ai sa o vada publicul :D

 

Hai noroc ne vedem de medieval :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.