www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Film Vechi


mad_max924
 Share

Recommended Posts

salutare la toata lumea

imi vine mereu in minte un film care l am vazut la tv pe vremea lui ceausescu,nu l am mai vazut de atunci si pt ca eram destul de mic nu am retinut nici numele filmului,care oricum pe vremea aia era schimbat,nici pe vreunul din actori

subiectul:un grup de astronauti care trebuiau sa participe la o misiune nasa se trezesc intr un hangar unde se inscenau aselenizari si unde afla ca sua nu ajunsesera pe luna ci totul era regizat

acum normal ca nu mai puteau fi lasti in viata si nasa face sa para ca naveta spatiala a avut un accident

ma rog,unul din ei scapa si dupa un sir de aventuri reuseste sa ajunga la propria inmormantare

 

rugamintea mea,daca vi se pare cunoscut subiectul sa mi spuneti si mie cum se cheama filmul,as vrea foarte mult sa l revad

 

mare respect

Link to comment
Share on other sites

...un grup de astronauti care trebuiau sa participe la o misiune nasa se trezesc intr un hangar unde se inscenau aselenizari ...

Atunci m-a amuzat tare bancul cu moartea pisicii ºi cu soacra. Unul dintre astronauți - în fuga semidelirantã prin deºert - povesteºte dialogul de revedere al unor amici, ceva de genul:

"Ce mai este pe acasa?"

"Þi-a murit pisica!"

"ªi mi-o spui aºa, direct?"

"Adicã...?"

"Trebuia sã mã iei pe ocolite. Sã-mi zici cã într-o zi cãlduroasã pisica s-a suit pe acoperiºul casei, unde..."

...

"Altceva, ce mai este pe acasã?"

"Pãi... Soacra ta... a avut nu-º'-ce treabã pe acoperiº..."

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
un grup de astronauti care trebuiau sa participe la o misiune nasa se trezesc intr un hangar unde se inscenau aselenizari si unde afla ca sua nu ajunsesera pe luna ci totul era regizat

Este vorba despre un documentar deci...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.