www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrecere


Guest alexandru(altu)
 Share

Recommended Posts

Guest alexandru(altu)

buna! vreau sa fac un fel de intrecere diferita de cea originala. Adik eu scriu numele unei piese si voi o inregistrati si o postati! atenite: varianata acustica! doar pe o chitara! sper k m-am facut inteles. prima melodie: don't cry(nu strica si vocea). spor la treaba!

Link to comment
Share on other sites

buna! vreau sa fac un fel de intrecere diferita de cea originala. Adik eu scriu numele unei piese si voi o inregistrati si o postati! atenite: varianata acustica! doar pe o chitara! sper k m-am facut inteles. prima melodie: don't cry(nu strica si vocea). spor la treaba!

 

:) oricat de sarcastic incerc sa fiu, tot nu reusesc, ca ma tot buseste rasu

Link to comment
Share on other sites

buna! vreau sa fac un fel de intrecere diferita de cea originala. Adik eu scriu numele unei piese si voi o inregistrati si o postati! atenite: varianata acustica! doar pe o chitara! sper k m-am facut inteles. prima melodie: don't cry(nu strica si vocea). spor la treaba!

:) Hai ca esti simpatic...Ce te face sa crezi ca sunt atatia forum-isti dornici sa zdrangane numai pe acustica. Sa zicem ca ar fi dar altceva in afara de chestii d'astea rasuflate gen Don't cry n-ai gasit? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

N-am chitara acustica asa ca postez varianta mea electrica la don't cry!

:)

genial omule :) , cine se gandeste la guns sa uite :)

ps:cu ce chitara ai inregistrat ? si ce ai folosit pt tobe si restu ? :(

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

:) Hai ca esti simpatic...Ce te face sa crezi ca sunt atatia forum-isti dornici sa zdrangane numai pe acustica. Sa zicem ca ar fi dar altceva in afara de chestii d'astea rasuflate gen Don't cry n-ai gasit? :)

 

Sunt convins ca sunt multi care baga pe acustica. Cel putin incepatorii sigur sunt calare pe o acustica (vorbesc din experienta mea de incepator).

 

Poate ar fi fost mai bine ca acest thread sa fie postat in "Pentru incepatori" (Sau sa se deschida un nou forum special pentru chitara acustica). In rest, mi se pare o idee foarte buna ca si cei cu rece sa aiba pentru ce sa se lupte.

 

Cat despre faza cu "chestii d'astea rasuflate", nu fi rau doar pentru ca ai mai multa experienta si ai cantat mai mult decat cel care a lansat topicul. Incepatorii cu asta isi dau drumu, asta stiu si ei. Tu n-ai fost incepator candva? :)

 

Serios, ca ar fi o chestie sa fie mutat topicu la "Pentru Incepatori"

Link to comment
Share on other sites

Guest alexandru(altu)

Am ales don't cry pt k e una din melodiile cu mare priza la public. se poate canta si pe electrica dar fara distorsuri, doar armonia. Si am ales don't cry pt k vreau sa vad versiunea voastra la melodie. Peste cateva zile o sa pun alta melodie. Sper k aia sa va placa

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

E destul de interesanta intrecerea propusa de tine...Nu inteleg insa insa de ce nu bagi si varianta ta la "Don't Cry"...

Link to comment
Share on other sites

Poate ar fi fost mai bine ca acest thread sa fie postat in "Pentru incepatori" (Sau sa se deschida un nou forum special pentru chitara acustica). In rest, mi se pare o idee foarte buna ca si cei cu rece sa aiba pentru ce sa se lupte.

 

mai greu. Cum se poate face delimitarea intre incepatori/avansati/profesionisti/super tari(frate) ? :)

eu nu stiu cat de incepator sunt, dar ma consider...

Tot s-ar inscrie in "concurs" cate unul mai bun care i-ar descuraja pe toti ceilalti incepatori

Link to comment
Share on other sites

mai greu. Cum se poate face delimitarea intre incepatori/avansati/profesionisti/super tari(frate) ? :)

eu nu stiu cat de incepator sunt, dar ma consider...

Tot s-ar inscrie in "concurs" cate unul mai bun care i-ar descuraja pe toti ceilalti incepatori

 

de descurajeaza unul mai bun ca tine doar pt. ca e mai bun? sorry for that...

Link to comment
Share on other sites

Sunt convins ca sunt multi care baga pe acustica. Cel putin incepatorii sigur sunt calare pe o acustica (vorbesc din experienta mea de incepator).

 

Poate ar fi fost mai bine ca acest thread sa fie postat in "Pentru incepatori" (Sau sa se deschida un nou forum special pentru chitara acustica). In rest, mi se pare o idee foarte buna ca si cei cu rece sa aiba pentru ce sa se lupte.

 

Cat despre faza cu "chestii d'astea rasuflate", nu fi rau doar pentru ca ai mai multa experienta si ai cantat mai mult decat cel care a lansat topicul. Incepatorii cu asta isi dau drumu, asta stiu si ei. Tu n-ai fost incepator candva? :)

 

Serios, ca ar fi o chestie sa fie mutat topicu la "Pentru Incepatori"

Poate ca am gresit eu si baga multi pe acustica...Oricum nu am dat replica pentru ca ma consider mai experimentat ci pentru ca mi s-a parut destul de 'pompos' si deplasat postul respectiv gen: 'intrecere' ; atentie, numai acustica! sau 'sper ca m-am facut inteles' de parca ar fi anuntat cine stie ce superconcurs.In plus de asta exista "duelul" care mi se pare destul de fairplay ptr ca se alege o tema intamplatoare din mai multe genuri muzicale nu piesa x de la interpretul y si se pot aborda cu orice tip de chitara poate si cu alte instrumente si nu sunt puse conditii de genul mai sus mentionat (sa nu zici acum ca dau cu 'peria' pe admini :) Cat priveste Don't cry o apreciam doar la vreun banchet de c...t unde ne-nghesuiam sa dansam cu vreo tipa, lucru ce nu pot sa spun de Welcome to the jungle sau altele care chiar i-mi plac de la Guns. Pana la urma e dreptul fiecaruia sa-si dea cu parerea sau sa posteze pe topic-ul asta piese. Eu mi-am spus parerea...Ceau si Rock in pace! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Poate ca am gresit eu si baga multi pe acustica...Oricum nu am dat replica pentru ca ma consider mai experimentat ci pentru ca mi s-a parut destul de 'pompos' si deplasat postul respectiv gen: 'intrecere' ; atentie, numai acustica! sau 'sper ca m-am facut inteles' de parca ar fi anuntat cine stie ce superconcurs.

 

Trebuie sa-ti respect parerea. Corect, este putin pompoasa.

 

mai greu. Cum se poate face delimitarea intre incepatori/avansati/profesionisti/super tari(frate) ?

 

Dupa cum spuneai.. tu nu ai intra in concurs pentru ca eshti PRO. In momentul in care unu bunicel posteaza pe concursul de incepatori, nu crezi ca o sa fie luat la suturi?

 

Poate ar trebui mai multe reguli sau ar trebui gasita o alta modalitate de stimulare a "tinerelor talente". Hai cu propuneri ca mie acum nu-mi vine nici una in cap. Oricum ceva gen concurs de INCEPATORI ar fi interesant.

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa-ti respect parerea. Corect, este putin pompoasa.

Dupa cum spuneai.. tu nu ai intra in concurs pentru ca eshti PRO. In momentul in care unu bunicel posteaza pe concursul de incepatori, nu crezi ca o sa fie luat la suturi?

 

Poate ar trebui mai multe reguli sau ar trebui gasita o alta modalitate de stimulare a "tinerelor talente". Hai cu propuneri ca mie acum nu-mi vine nici una in cap. Oricum ceva gen concurs de INCEPATORI ar fi interesant.

Nu am spus ca sunt pro...si nici nu ma consider (nu traiesc din muzica; o fac din placere).Sunt destui mult mai meseriasi :rolleyes:Personal nu ma deranjaza sa bage inregistrari pe aici de la incepatori la super...nu stiu cum.Propuneri cred ca sunt binevenite de la oricine numai sper sa fie mai klumea decat cea dinainte. :) Personal nu stiu ce sa propun...Poate altii... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Nu am spus ca sunt pro...si nici nu ma consider (nu traiesc din muzica; o fac din placere).Sunt destui mult mai meseriasi :rolleyes:Personal nu ma deranjaza sa bage inregistrari pe aici de la incepatori la super...nu stiu cum.Propuneri cred ca sunt binevenite de la oricine numai sper sa fie mai klumea decat cea dinainte. :) Personal nu stiu ce sa propun...Poate altii... :)

 

Scuze... TB_TM zicea ca e PRO. Pentru el era partea a doua de reply. My bad :) .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.