www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stratocaster


Guest ivehadit
 Share

Recommended Posts

Guest ivehadit

Hello, Romanian Guitarist Community !

Liquidating part of my Strat collection -- up for sale are:

-- 40th Anniversary Fender Stratocaster, 1000 Euro.

--Fender Standard Stratocaster (mexican), 500 Euro.

--Fender Squier Standard Stratocaster, 400 Euro.

--Fender Squier Affinity Stratocaster, 175 Euro.

Leave msg. or call 0727033481.

Link to comment
Share on other sites

Fender standard Stratocaster gasesti la 360-380euro nou,cred ca le dai c-am scump,chiar si anniversary ala este cam scump

Link to comment
Share on other sites

Guest ivehadit

:) Multumesc tuturor pentru feedback........Now, guys, ieftine stiu ca nu sint, dar .."...mai scump decit se gasesc noi in Romania.." ??? B) ...Please, daca te obosesti sa faci un drum pina la Muzica + un calcul elementar de aritmetica, o sa descoperi ca de fapt pe Stratocaster-ul meu mexican (care este NOU!) am cerut mai putin decit costa acolo un Tele din aceeasi serie!!! :) Go figure!. Pai eu stiam ca un Strat e intotdeauna mai scump decit un Tele corespondent, iar eu il dau mai ieftin. (sau s-a scumpit brusc Euro si eu n-am aflat inca?).

In alta ordine de idei, incerci sa imi spui ca gasesti in Romania un Strat 40th anniversary NOU -- si deasemeni, mai ieftin decit ce am cerut eu? :) ...pai asta ar insemna NOS, avind in vedere ca s-au facut numai in '93-'94, c'mon, zi si mie unde gasesc asa ceva ca ma duc acum sa imi iau !!! .... si deasemeni urmind rationamentul ca "...are 10 ani vechime..." (care acum sint de fapt chiar 12!), desi eu stiam ca un instrument de calitate isi mentine valoarea (care in multe cazuri chiar creste, uneori pina la un nivel inaccesibil), ar insemna ca pot sa vreau si eu un '57 Stratocaster, pentru doi lei jumate, ca de, are deja aproape 50 de ani vechime!.

........s.a.m.d., ...s.a.m.d.,........

Take care y'all.......... :(

Link to comment
Share on other sites

:) Multumesc tuturor pentru feedback........Now, guys, ieftine stiu ca nu sint, dar .."...mai scump decit se gasesc noi in Romania.." ??? B) ...Please, daca te obosesti sa faci un drum pina la Muzica + un calcul elementar de aritmetica, o sa descoperi ca de fapt pe Stratocaster-ul meu mexican (care este NOU!) am cerut mai putin decit costa acolo un Tele din aceeasi serie!!! :) Go figure!. Pai eu stiam ca un Strat e intotdeauna mai scump decit un Tele corespondent, iar eu il dau mai ieftin. (sau s-a scumpit brusc Euro si eu n-am aflat inca?).

In alta ordine de idei, incerci sa imi spui ca gasesti in Romania un Strat 40th anniversary NOU -- si deasemeni, mai ieftin decit ce am cerut eu? :) ...pai asta ar insemna NOS, avind in vedere ca s-au facut numai in '93-'94, c'mon, zi si mie unde gasesc asa ceva ca ma duc acum sa imi iau !!! .... si deasemeni urmind rationamentul ca "...are 10 ani vechime..." (care acum sint de fapt chiar 12!), desi eu stiam ca un instrument de calitate isi mentine valoarea (care in multe cazuri chiar creste, uneori pina la un nivel inaccesibil), ar insemna ca pot sa vreau si eu un '57 Stratocaster, pentru doi lei jumate, ca de, are deja aproape 50 de ani vechime!.

........s.a.m.d., ...s.a.m.d.,........

Take care y'all.......... :(

meserie, uite cum stam:

1. strat man chiar stie cum devine cazul cu straturile....cand a spus ca are 10 ani o fi vrut sa zica DOAR zece ani, ca un strat cu vechimea aia nu e tocmai valoros, pentru ca nu e destul de vechi, pentru ca acum zece ani se faceau, poate intr-un fel mai putin fericit, etc. nu te impauna ca n-ai de ce.

2. ai facut o oferta si lumea a zis ca e mare - deci e mare. daca vrei sa vinzi squire second hand la pretul unor chitari noi, gandeste-te ca nu toti sunt ageamiii cu care ai vrea sa te intalnesti cand vinzi ceva.

in rest, multa bafta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Please, daca te obosesti sa faci un drum pina la Muzica + un calcul elementar de aritmetica, o sa descoperi ca de fapt pe Stratocaster-ul meu mexican (care este NOU!) am cerut mai putin decit costa acolo un Tele din aceeasi serie!!!

 

Standard Strat:

 

pretul tau (500E) x cursul BNR la zi pentru E ( 3,49 ron) = 1745 RON

 

Squier Standard:

 

400E x 3.49 = 1396 RON

 

Preturile de la Muzica : 1899ron, respectiv 990ron.

 

Dupa cum vezi, balanta atarna in favoarea Magazinului Muzica, unde, in cazul Strat-ului, pentru 150ron in plus beneficiezi de garantie(tu nu ai precizat asa ceva).Despre Squier nu discut... Sfatul meu e sa mai lasi preturile daca vrei sa le vinzi pe-aci.Succes!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry dar vand eu un Fender Standard Stratocaster (mexican) la pretul de 400E

 

Nu prea ma bag in discutii dar inteleg ca pui un anumit pret dar totusi sa avem un bun simt la 500E mai ai putin si iti iei una noua cu tot cu garantie nu mai zic de preturile din afara ca sunt mai ieftine (ma refer la toate chitarile ) :)

Link to comment
Share on other sites

meserie, uite cum stam:

1. strat man chiar stie cum devine cazul cu straturile....cand a spus ca are 10 ani o fi vrut sa zica DOAR zece ani, ca un strat cu vechimea aia nu e tocmai valoros, pentru ca nu e destul de vechi, pentru ca acum zece ani se faceau, poate intr-un fel mai putin fericit, etc. nu te impauna ca n-ai de ce.

2. ai facut o oferta si lumea a zis ca e mare - deci e mare. daca vrei sa vinzi squire second hand la pretul unor chitari noi, gandeste-te ca nu toti sunt ageamiii cu care ai vrea sa te intalnesti cand vinzi ceva.

in rest, multa bafta.

multumesc mult pentru incredere si sustinere. intr-adevar, cunosc destul de bine chitara am. std. stratocaster 40 anniversary si o consider o chitara cu valoare doar de colectie. sunt din aceeasi serie chitare noi mult mai valoroase d.p.d.v. al play-abilitatii si cam de acs. nivel de pret.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru feedback........Now, guys, ieftine stiu ca nu sint, dar .."...mai scump decit se gasesc noi in Romania.." ??? ...Please, daca te obosesti sa faci un drum pina la Muzica + un calcul elementar de aritmetica, o sa descoperi ca de fapt pe Stratocaster-ul meu mexican (care este NOU!) am cerut mai putin decit costa acolo un Tele din aceeasi serie!!! Go figure!. Pai eu stiam ca un Strat e intotdeauna mai scump decit un Tele corespondent, iar eu il dau mai ieftin. (sau s-a scumpit brusc Euro si eu n-am aflat inca?).

 

Omule, cu parere de rau te informez ca tele-urile costa fix tot atat cat straturile, in cadrul aceleiasi serii. Nici un dolar mai mult sau mai putin.

Si da, vinzi cam scump instrumentele alea. Bafta oricum.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.