www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cronica Unei Lansari Neanuntate


horica
 Share

Recommended Posts

salutari!

In seara asta am avut placerea sa asist la lansarea primului album al trupei PUBLIKA: "UNDE ESTI"

Se poate mai Florin(la Giuglea ma refer ) sa nu anunti tu public treaba asta :) !

Oricum,albumul contine 8 piese: pe 3 dintre ele(unde esti,yesterday si perfect day) cred ca le stiti de pe la tv-urile muzicale sau de pe net!

Si celelalte 5 piese se incadreaza in aceeasi linie, trade mark PUBLIKA: piese faine, cu RITM,NERV SI EXTREM DE MULT POTENTIAL MEDIA.

Am plecat de la lansare imediat dupa prima parte a concertului(lansarea propriu-zisa),n-am mai stat si la repriza de coveruri, tocmai pentru a-mi ramane n urechi si suflet piesele "PUBLIKA".

Ce am constatat cu extrema placere si mandrie e ca dupa 20 de ani de la "revolutie", dupa 20 de ani de cand s-au deschis canalele media,avem si noi o trupa cu sound "ca afara", care stie sa "faca treaba" si chiar e lasata sa se exprime!

Din partea mea, :) !

Ionut-voce

Florin-chitara

Robby-clape

Hanes-tobe

Adi-bass

adica

www.publika.ro :)

Edited by horica
Link to comment
Share on other sites

Multumim de aprecieri!

Da, aseara am lansat in Music Club, Bucuresti, albumul PUBLIKA - UNDE ESTI si cel mai recent videoclip PUBLIKA - YESTERDAY care va aparea in curand si pe teveu.

Multumim tuturor pentru suport!

Cat despre aspectul tehnic, sa-i dea Dumnezeu sanatate lu' Paul Cornford ca mi-a facut amp-ul asta si multumiri lu' Leo Fender pentru Strat si Tele!

:)

Edited by Jack Daniel
Link to comment
Share on other sites

Lansarea Publika-Unde Esti a fost foarte minutios organizata, lucrurile au aratat excelent, s-au auzit excelent si am avut parte de o seara deosebita, fapt care a fost confirmat din plin de catre publicul extraordinar prezent la Music Club. O domnisoara care sta in Madrid mi-a spus ca si-a planuit o venire acasa pentru doua zile doar pentru a fi prezenta la lansare - lucru care spune ceva, sa dea domnul sa avem public din acesta tot timpul. Oamenii au fost pe mese si pe toti peretii, eu am auzit din spate cand lumea a cantat "uuuundeeee eeeesti" si mi s-a facut pielea de gaina.

Eveniment superb, album super reusit, trupa suna excelent, atmosfera incendiara - cam asa a fost in cateva cuvinte lansarea albumului.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.