www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala. Intrebare Simpla :p


Lovele
 Share

Recommended Posts

Mda ma gandesc sa imi iau o pedala cu efecte, deoarece am gasit unul la 50 ron in stare perfecta, ma intreb daca ar merita am un amplificator roland cube 15 si chitara squier HSS. Daca da ma puteti ajuta cum sa il folosesc? Mai intai ce cabluri trebuie sa iau sa il leg la amplificator. Tot ce am momentan e un cablu de la chitara la amp de 3.6m si un adaptor jack mic jack mare. Am inteles ca imi trebuie un adaptor jack mare jack mare? Mersi pentru raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

@Lovele

Pedala cu efecte... e cam generic, poate o pedala multiefect, depinde, la 50 ron nu cred ca e cine stie ce (ma gandesc la un Zoom 505 sau DigitechRP50). Iti trebuie un alt cablu cu jack-uri mari la capete, de obicei toate pedalele au input/output pe formatul asta. Bagi chitara la input la pedala, de la output bagi cablul in intrarea de amp unde bagai de obicei chitara. Testeaza, treci ampul tau pe clean (off toata sectia de efecte) si testeaza cu atentie. In rest, bafta.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi util sa ne arati sa pui un link sau ceva cu pedala respectiva ca sa putem sati spunem daca merita sau nu

Cat despre cabluri iti trebuie doua cabluri standard uite un link ca sa te lamuresti http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1872

Si nu ma refer strict la cablu din link ci la orice cablu standard care are capete pe care le poti baga in chitara

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.