www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Les Paul Chameleon


Guest bahalex
 Share

Recommended Posts

Guest bahalex

ce parere aveti despre ea?

am cumparat personal din SUA un Epiphone Les Paul Chameleon Bronze Salmon si m-a costat $420, acum cam 6 luni.sunt incepator la chitara si as vrea parerea altora, preferabil a celor care au una sau au cantat pe una. merita banii? m-am fraierit? care sunt cele mai intalnite probleme la ea?

post-12067-1255629506_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Nu te-ai fraierit de loc. Chitara face banii in mod sigur si culoarea e super ok! Eu cel putin n-am mai vazut farba asta.

Spor la cantat!

Link to comment
Share on other sites

Guest bahalex
Nu te-ai fraierit de loc. Chitara face banii in mod sigur si culoarea e super ok! Eu cel putin n-am mai vazut farba asta.

Spor la cantat!

 

multumesc! culoarea se schimba dupa unghiul sub care privesti, o da din galben pana intr-un fel de roz(salmon) si la unghiuri mai extreme chiar si verde. asta m-a atras prima oara la ea + ca-mi plac la nebunie Les Paul-urile

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

In SUA cam toate chestiile sunt mai ieftine, pentru ca daca iti cauti un produs x sa zicem ca il gasesti la 100$ , in europa e 100 euro. Mie mi-a adus un prieten chitara de acolo si stiu ca paritatea asta se pastra.

Chitara e exceptionala pentru un incepator, in sensul in care nu o sa vrei altceva peste 1-2 ani de cantat. Intr-o zi o sa pun o poza cu prima mea chitara spre identificare, pentru ca nici acum nu stiu ce marca,an etc era. Cred ca are cel putin 30 de ani.Dar faza cea mai tare e ca atunci cand comutam pe doza din bridge prindea un post de radio :)

Sunt chiar curios daca a mai patit-o cineva si mai ales sunt curios cum poti prinde un post radio cu chitara.

 

Poate ma lamureste Karpi, pentru ca stiu ca dumnealui are ceva cunostinte de electronica.

Edited by Jake
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.