www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Chitara Electrica Fara Doze


Guest telecaster_addicted
 Share

Recommended Posts

Guest telecaster_addicted

ma intereseaza si pe mine sa cumpar o chitara fara doze;poate sa nu aiba chiar nici un accesoriu, "lemnul" e important :)

de preferat ar fi Ibanez sau ESP,Jackson dar puteti sa-mi oferiti mai orice numai sa am de unde sa aleg; dar sa nu fie vreo "scartaitoare" :)

Link to comment
Share on other sites

chiar vrei sa iei tzaca?

De ce fara accesorii?

De grif fisurat, stramb,sau deformat nu ai auzit?

Ai sa ai surpriza sa vezi ca instalezi tremolo si corzile cad undeva pe langa grif.

Parerea mea, cumpara una obosita da sa aibe totul pe ea, se poate auzii daca falseaza si daca merge reglata sau nu.

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Guest telecaster_addicted

pai doar nu am innebunit ma sa iau niste bucati de lemn, chitara daca nu are nimic pe ea oricum va fi montata!adica oricum se probeaza doar nu o iau legat la ochi!

Link to comment
Share on other sites

Guest telecaster_addicted

multumim pt urare :) dar chiar nu vad ce ti se pare asa riscant, ti-am mai zis si iti mai zic, se ia chitara, se pun corzile pe ea iar apoi faci zdranga zdranga pe corzi :) cum poti sa probezi o chitara sau sa cumperi una fara a o proba "prin cantare"?? :)

Link to comment
Share on other sites

Felicitari...tu esti un adevarat...eu stau cate 2-3 ore(la chitara)sa probez si sa descopar imperfectiuni la chitarile noi, din magazine si cumpar chitari de aproape 2 ani de zile. :)

 

Era un sfat...nu din rautate...succes.

Aici e o loterie ...e posibil sa gasesti ceva bun sau nu.

Da mai mult Nu , este pentru ca eu cel putin nu as vinde o chitara de firma (lemnul), stiu la ce te-ai gandit tu, da asa as face si eu...inca 200euro si o fac super. :)

 

Eu unul daca mi-ar vinde cineva o chitara fara nimic pe ea mi-as pune foarte multe intrebari.

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Guest telecaster_addicted

stai linistit ca nu am luat-o ca rautate :( dar sincer acu, daca o montezi tu cu manuta ta si o pui la lucru , nu-ti dai seama de imperfectiuni minore dar alea capitale...

 

si da, intr-adevar te-ai prins ce gandesc :) dar stii de ce mi-ar vinde unul doar lemnul? pt ca are o chitara scumpa pe care nu poate lua toti banii odata , asa ca intai lemnu, apoi dozele dupaia floyd-ul B) si tot asa :) sau ma rog cel putin asa imi doresc eu sa cred :))

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.