www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doza Nu Se Aude


Guest Elvis
 Share

Recommended Posts

Am luat azi o doza pentru acustica am pus-o la chitara dar nu stiu cum sa o bag in pc sa se auda(are mufa cum au castile boxele etc si e neagra) ma scuzati daca sau mai scris topicuri dar eu nu leam gasit. Ce sa fac?Si :) pentru toti care mati ajutat si care ma vor ajuta.

Link to comment
Share on other sites

aaaaaa:D pai nu se aude doar daca o bagi si gata..din cate stiu eu..incearca ceva..din ce imi aduc aminte(easy) acolo in controlul volumului..unde ai multe(master,wave,cd volume etc) ,dai sa fie toate (undeva in file,ai mai multe optiuni) una dintre ele tre sa fie ceva cu pink ...nu mia stiu exact cum se numea...care e data la minim..o dai la maxim si ar trebui sa se auda ...eu asa faceam cu microfonu,deci sar putea sa functioneze :)

Link to comment
Share on other sites

N-ai placa de sunet ok, ai pus-o pe intrarea onboard? O doza externa, care nu e legata la corzi (care se comporta ca o antena radio), o sa aiba al dracului de mult zgomot de fond si probabil face si destula microfonie, ai ptuea incerca sa-ti iei o pedala/procesor, care sa functioneze ca pream + o placa de sunet ok, ca sa nu fii nevoit sa-ti iei amplificator that is.

Link to comment
Share on other sites

orice placa de sunet e placa buna (chiar si cele pe isa) pana nu faci procesare de sunet si are o intrare de line in sau mic in.

daca vrei sa folosesti programe (G-rig revalver etc.) o sa ai nevoie de placa cu latenta mica (ASIO2).

 

iti recomand sa bagi doza in line in (albastru) sau mic (rosu/roz sau ceva asemanator dar nu portocaliu) cu +20db debifat. si volumul ridicat.

Edited by firebird
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.