www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tuner Java2me


Guest h00k
 Share

Recommended Posts

Are cineva habar pe unde gasesc un tuner java pt chitara? NU symbian. Sa fie pe platforma java2me de preferabil. Teoretic se poate scrie... si cred ca exista si alti dilii cu idei ca ale mele prin lume, insa cu mai multe cunostinte in domeniul "mobile coding". Am neaparata nevoie de asa ceva... nu de alta dar imi e mai confortabil sa scot un programel pe care sal pun pe mobil decat sa ma car cu tunerul dupa mine mereu. Ms anticipat.

 

ps: sorry daca am pus aiurea topicul

 

pps: daca nu stie nimeni pe unde se gaseste asa ceva... are cineva de gand sa se bage la un astfel de proiect? sa scoatem unul? nu de alta... dar invatz repede cand vine vorba de programare :)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ... eu lucrez pe asa ceva si faza e ca sunt destul de putine telefoane accesibile ca pret un java decent si mai ales care sa aiba suport solid pentru recording. Oricum cred ca te refereai la java in primul rand. Daca a fost facut deja asa atunci ar trebui sa apara pe google daca nu atunci ma interesez si vedem ce putem face. Poate gasim unul open source pentru PC si ii portam sau ceva de genul asta.

 

l.e : s-au mai apucat si altii si nu e chiar roz :)

Edited by noxes
Link to comment
Share on other sites

am vazut threadul. e bine ca exista oameni paicea care se intereseaza :) O sa ma uit dupa niste algoritmi or smth... incep sa researchuiesc calumea. Oricum... sunt sigur ca or sa fie depasite problemele prin celebra "inventivitate romaneasca" (scoci si leocoplast :))

Link to comment
Share on other sites

Pai algoritmii se cam cunosc insa problemele apar din cauza ca mic-ul telefonului nu capteaza chiar asa bine sunetele plus ca sunt telefoane diferite care preiau sunetul mai bine sau mai prost si nu o sa fie chiar asa de bine daca tu iti faci aplicatia sa mearga ok pe un nokia s60 iar pe un samsung sau lg sa dea rateuri grav.

Link to comment
Share on other sites

Pai aici eu ma bazam pe faptul ca un telefon ar cam trebui sa aiba un microfon mai bun decat cel al unui amarat de tuner pentru chitara. :) In sf... correct me if i'm wrong.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Tunerele pentru symbian merg foarte foarte bine. Le-am supus la teste dificile, in vant la munte, pe tren, etc. si s-au comportat foarte bine. Si de pe doua telefoane diferite.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest The Black Cat

Hello! Caut si eu de ceva vreme o asemenea scula. Am un Samsung S GT 5230, Samsung Star.

Imi citeste numai .jad sau .jar xD, exe in nici un caz. Ce am gasit pe net si merge pe telefon ii numai program care reda sunetele de pe chitara. Am gasit doua tunere adevarate numai ca alea cere conectare la internet....

Deci? careva?

Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate
Hello! Caut si eu de ceva vreme o asemenea scula. Am un Samsung S GT 5230, Samsung Star.

Imi citeste numai .jad sau .jar xD, exe in nici un caz. Ce am gasit pe net si merge pe telefon ii numai program care reda sunetele de pe chitara. Am gasit doua tunere adevarate numai ca alea cere conectare la internet....

Deci? careva?

 

 

Scuze daca gresesc (dar sun sigur ca nu :) ), dar telefonu tau nu prea are sistem de operare si nu cred ca ar merge un tuner pt. symbian. Eu am S60v5 si chiar vreau sa caut. BTW, nu stiu daca exista si pt telefoane ne-smartphone. (sau cellphones)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.