www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Vi S-a Parut Santana?


carramba

Recommended Posts

poate (sigur, de fapt) sunt subiectiv, dar pentru mine a fost o experienta coplesitoare.

unul dintre ultimii guitar gods nu m-a dezamagit, ba mai mult, m-a surprins, fiind PESTE asteptari.

adica mult peste.

iar cand i-a salutat muzicalmente pe cei din generatia lui (hendrix, marley) m-a rupt pe genunche...o fi fost o treaba comerciala, de marketing, asa, who cares, la mine a ajuns ce a fost mai dens - energia pe care o degaja un om care vine chiar din LOCUL ALA, unde ne mai ducem cand suntem pe scena, a unuia care a trait muzica la propriu si care, emotiona(n)t si simplu, a verbalizat un mesaj pe care il avem toti undeva inlauntru, doar ca-l tinem bine ascuns.

sectia ritmica, mai ales chambers asta, a fost perfecto mundo :))

vocalii aia doi, al caror nume nu m-am invrednicit sa-l retin, au aratat, fiecare la randul lui, de unde vine. misto. adica ce "misto" - foarte frumos, pastrand pe cat posibil esenta termenilor in sfera logica din care fac parte.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de permis, ci de putut. Nu putea fi decit magistral :) Eu in general, la concerte,

doar dau usor din cap dupa ritmul muzicii. La acesta am dat din toate partile esentiale si,

daca n-as fi fost fara nevasta-mea, as fi si dansat, cu siguranta. Despre Santana nu am de

zis nimic "memorabil", ar fi redundant. Ma bucur ca l-am vazut live si pe Dennis Chambers,

la care m-am uitat pina acum doar pe inregistrari video din concerte cu Greg Howe, John

McLaughlin si altii.

 

L.E. A, gluma obligatorie: a fost misto, pina cind intra ala cu chitara.

 

Pai vorba aia: Imi place Santana, dar va enerveaza mustaciosul ala cu chitara ...

Link to comment
Share on other sites

Tataie plus gasca au cantat ceas. Totusi am avut impresia ca oamenii venisera pentru Santana ala pop, nu pentru latino rock, de aici si reactia nu prea entuziasmata a publicului. Un pic mai multa interactiune n-ar fi stricat, pentru ca in afara de interventia "peace, love, God" a lui nea Carlos si de prezentarea trupei (apropo: Salvador Santana, keyboard :) ), frontmen-iii nu s-au straduit prea tare sa incinga atmosfera.

Oricum, m-am zbantuit, am fost cu ochii pe deshtele maestrului, am dat si din pleata...Mai pe scurt: m-am simtit minunat! La mai multe! :)

 

Now, "kiss your girlfriend!" :)

 

PS: Hammond-ul ala m-a ucis!

Link to comment
Share on other sites

Guest Legion
PS: Hammond-ul ala m-a ucis!

 

Poate Hammond-ul folosit de The Charlatans, la Santana se auzea un sintetizator :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.