www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hai La Vot Natiune (vot De Poze)


Guest gaxel
 Share

Recommended Posts

Guest gaxel

daca tot e cafenea, si daca tot e si despre arta :

 

oameni buni .. treaba sta asa : e un concurs foto. la acest concurs au trimis poze cel putini doi motociclisti romani. unu dintre ei sunt eu. celalalt desi nu sta pe forum sta mai mult in sala cu basu in mana ....

 

 

nu vreau sa ma votati romaneste (ca sunt si eu de-al vostru si va fac de rusine in lume). nici nu am vrut sa fac topicuri sau alte prostii , eram bucuros sa vad 3 poze made in romania in primele 30 de finaliste. bai imi creste inima de ce sa mint..

 

acum problema.. plec de la birou si ma uit pe site.. un gagiu avea 300 puncte. ajung acasa (20 de minute) si are 800 voturi. nu l-a votat nici dracu toata ziua, si brusc are 800 voturi instant..

 

asa ca ce va rog: aruncati un ochi la poze, votati cum va zice voua ochiul, dar votati. mi se pare frustrant sa ia unu 500 de voturi intr-o secunda pentru ca nu se monitorizeaaz ip ul ci doar cookiurile. stiu si eu sa imi modific cookiurile automat, stiu asta.. DAR nu mi se pare corect..

 

 

inca o data, nu va rog sa ma votati, va rog sa intrati, sa va uitati la poze si sa votati. sunt sanse ca si pozele noastre , made in romania, sa fie printe preferatele voastre

 

ma simt putin penibil sa deschid un asa topic, si nu vreau sa cersesc un vot, dar e frustrant sa ia unu 500 de voturi instant..

5 puncte foarte bine, un punct acceptabil :) .

 

http://specials.bmw-motorrad.com/specials/...in.html#/6,1,0/

 

 

repet, votati cum place ochiului vostru.... dar votati

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

dane licku sa te votam....

 

e un pic cam penibil ca o poza cu un motor sub un copac sa aiba 154 de voturi si una super cooool facuta din fata motorului , poza plina de culoare cerul super fain sa aiba 36 ...

 

si is 2 poze una 800 si ceva si cealalta 1400 care nu sunt tocmai asa supebe incat lumea cand le vede sa le voteze din prima , asa ca e un pic dubios....

Link to comment
Share on other sites

Guest gaxel
ce link ai pus tu acolo?

tu care esti din miliardele alea de poze?

sunt 60 de poze daca nu ma insel.

link la poza mea nu pot sa dau. tre sa dai click pe celendar/vote sau pe pe cast your vote.

nu vreau sa imi voteze nimeni poza MEA(rezolv asta cu un script daca e cazul). vreau ca lumea, DACA e interesata, sa vada pozele, si sa voteze cum le vrea ochiul;)

 

dane licku sa te votam....

 

e un pic cam penibil ca o poza cu un motor sub un copac sa aiba 154 de voturi si una super cooool facuta din fata motorului , poza plina de culoare cerul super fain sa aiba 36 ...

 

si is 2 poze una 800 si ceva si cealalta 1400 care nu sunt tocmai asa supebe incat lumea cand le vede sa le voteze din prima , asa ca e un pic dubios....

 

ma cheama mihai, nu dan

 

acum, eu nu am zis sa imi votezi poza mea, am zis sa te uiti, daca esti interesat, si sa votezi CE ITI PLACE TIE. ce e penibil nu stiu. fiecare avem criterii diferite de a aprecia "arta". sunt convins ca la o comparatie amanuntita paco de lucia ar pierde in fata lui romeo fantastikul regele sexului .. de ce ? cel din urma are cuvinte, are culoare, priveste viata dintr-o perspective realista, descrie relatii interumane etc.. asta e totul ? pozatu in sine e un limbaj, trebuie sa incerci sa spui ceva, sa transmiti ceva, nu numai sa apesi un buton. ca si in pictura anumite reguli exista si sunt standardizate de pe la 1800 si ceva. fireste a incalca aceste reguli este esenta creativitatii DAR trebuie sa le cunosti, sa le intelegi si sa ai ceva tehnica pentru a le incalca.

 

sunt poze bune acolo, dar cele facute de romani au multe voturi datorita forumurilor moto. fireste ca am comentat pozele de acolo si cu oameni care se pricep putin la fotografie (vorbesc de oameni care publica in National Geographic sau au fost fotograful anului de mai multe ori) si sa stii ca vaoarea unei poze nu se reduce la COOL. oamenii astia au votat poze PROASTE (fotografic vorbind) dar care incercau sa zica ceva, care aveau umor etc.. asa ca daca ai 3 minute de pierdut, te uiti, si dai cu clickul unde iti place:). dac citesti primul post nu am vrut sa fie POZA MEA votata, am vurt sa fie votate TOATE dupa cum sunt apreciate (tocmai pentru a evita ca unele poze sa aiba 1000 voturi si unele deloc).

 

gata, ma las de scris, ma duc sa dorm :).

 

PS : 13 poze vor fi alese, 12 intr-un calendar, 1 coperta. cei selectionati vor petrece un weekend la intrunirea bmw de anul asta, cazare 4*, macare bautura gratis cat poti, acces VIP peste tot, test drive etc. pozele vor fi alese de un JURIU, votul publicului fiind IRELEVANT. anul trecut s-a tinut cont de votul publicului si a fost prapad. ceea ce am vrut sa fac, a fost sa pun un link, sa voteze lumea cum crede, sa se uniformizeze punctajele :) si nu in ultimul rand sa se vada in imagini si un alt tip de pasiune.

 

gata, ma duc sa dorm :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.