www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dicteu


Guest proname

Recommended Posts

Guest proname

Buna tuturor.am nevoie de ceva exercitii pentru dicteu melodic, pentru scoala.Pe google am cautat, dar nu am gasit nimic.Daca stiti ceva site-uri , sau aveti voi, m-ar ajuta mult. si dicteu ritmic

Edited by proname
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Buna tuturor.am nevoie de ceva exercitii pentru dicteu melodic, pentru scoala.Pe google am cautat, dar nu am gasit nimic.Daca stiti ceva site-uri , sau aveti voi, m-ar ajuta mult. si dicteu ritmic

 

era ceva ear master pro parca... oricum poti sa faci multe solfegii de ajuta la dicteu, deasemenea un exercitiu foarte bun este sa inveti o piesa dupa ureche, dar fara instrument, si te corectezi dupaia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

ia din cartea de solfegii (cred ca pt spiru iti trebe, nu?), in fine, cum ziceam... ia cartea de solfegii si scrie din ele cateva (cca 10-15) in finale sau gp.... le exporti midi si dupa 2 zile le studiezi fara sa tragi cu okiu la partitura. Deasemenea cum spune Andrei e f bine... solfegiezi pana-ti vine acru.

Link to comment
Share on other sites

Guest proname
ce program? share the knoledge... :| nu ne lasa asa... vrem si noi! :|

 

 

EarMaster School 5 ,,, ii un program cu care poti face multe,foarte bun...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest versATiL

Intradevar ear master e un program foarte bun. Cine nu stie de unde sa-l ia da-ti un pm si va zic yo..:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.