www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Seymour Duncan Help


Guest me_33
 Share

Recommended Posts

Guest me_33

Vreau sa-mi schimb dozele si am pus ochii pe http://www.seymourduncan.com/products/elec...h10_full_shred/ pe care m-am gandit sa o pun la Bridge ca asa o folosesc si altii . Va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce doza seymour duncan ar completa-o pe aceasta . Vreau sa am riffuri clare da sa aiba si un distors fain cu bass . Cat despre solouri vreau sa fie pline de de culoare :) .

Edited by me_33
Link to comment
Share on other sites

Full shred varianta de neck

 

 

Din cate am citit pe forumul de la Seymour Duncan, se pare ca ar fi o doza extraordinara chiar daca nu se bucura de atata reclama ca si SH1, SH2 si APH-1.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Angi

salut.

vreau sa-mi cumpar in viitorul f apropiat un amp pe lampi. as vrea ceva cat de mic care sa poata fi folosit atat la sala cat mai ales la concerte, pe scena. m-am gandit ca 15-30w rms ajung si as avea urmatoarele variante:

 

vox nightrain

orange tiny terror

fender hot rod

FENDER BLUES DELUXE

FENDER BLUES JUNIOR

VOX AC15 CC1

 

orice sfat, sugestie, recomandare e binevenita. imi place soundul vintage, cu multe medii, nu imi place boostul ala de inalte tiparatoare pe care unele ampuri il au.

 

so..astept recomandari.

 

mersi!

 

scuze am gresit topicul :)

Edited by Angi
Link to comment
Share on other sites

salut.

vreau sa-mi cumpar in viitorul f apropiat un amp pe lampi. as vrea ceva cat de mic care sa poata fi folosit atat la sala cat mai ales la concerte, pe scena. m-am gandit ca 15-30w rms ajung si as avea urmatoarele variante:

 

vox nightrain

orange tiny terror

fender hot rod

FENDER BLUES DELUXE

FENDER BLUES JUNIOR

VOX AC15 CC1

 

orice sfat, sugestie, recomandare e binevenita. imi place soundul vintage, cu multe medii, nu imi place boostul ala de inalte tiparatoare pe care unele ampuri il au.

 

Chiar daca ai gresit topicul eu ti-as recomanda un amp ceva mai puternic de 15W. Variant care mie mi se par d luat in seama ar fi Peavey Classic 30, Fender Hot Rod Deluxe si Vox AC30.

 

so..astept recomandari.

 

mersi!

 

scuze am gresit topicul :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.