www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tech Prog


twister
 Share

Recommended Posts

vocea e complet pe langa melodie..

 

adica?

io inteleg asa:ori ca nu are voce

ori ca aia pe care o are nu se potriveste cu ce se canta:tibru,etc

ori ambele :)

lasand vocea la o parte e greu ce se intampla pe acolo:sunt convins ca a fost o munca titanica.

respectele mele pt ca poti face asa ceva!

Link to comment
Share on other sites

adica?

io inteleg asa:ori ca nu are voce

ori ca aia pe care o are nu se potriveste cu ce se canta:tibru,etc

ori ambele :)

 

intelegi cum vrei tu.. si mai ales cum auzi.

 

ca are voce sau nu, asta e un aspect subiectiv si prefer sa nu ma pronunt. dar tehnica vocala e zero, vocea suna fals, iar vocea a doua e o catastrofa. pe langa asta, melodia vocala nu are nici o treaba cu armonia piesei in afara de faptul ca sunt in aceeasi tonalitate.

 

pe scurt: tehnica la chitara e remarcabila, riff-urile si solo-urile sunt foarte ingenioase, iar executia aproape impecabila. am ascultat cu mare placere, chiar daca nu e deloc genul meu de muzica, dar cand a intrat vocea am rezistat doar cateva secunde si am dat click direct la sfarsitul piesei, unde era din nou numai chitara :)

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

asta e ultimul meu cantec. e ceva mai mult demonstrativ. lucrez la un demo in genul asta

 

Imi plac liniile de chitara; parca imi aminteste de ceva de la Liquid Tension Experiment...In schimb vocea (cum a mai zis un coleg) mie imi pare cam din alt film si nici nu'mi transmite ceva :) Sunetul tobelor mi se pare cam sec; dar cum am spus partile de chitara sunt lucrate bine si te felicit pentru munca depusa! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Leaveyou

Foarte buna chitara si compozitia. Dupa cum spun si comentariile de mai sus vocea nu pare foarte potrivita ca timbru. poate ar trebui sa dai microfonul mai incet si sa dai ceva mai tare din corzile vocale. Mi se pare prea soptit. In legatura cu tobele.. incerc sa fiu cat de obiectiv pot, insa imi este greu sa-mi imaginez cum ar suna pe tobe reale. l prima parte fusul pare sa aiba rol d metronom. ma cam deranjeaza. nu aud snare. spre mijloc si la sfarsit sunt foarte tehnice si impresionante: dupa cum am si spus: pari sa stai bine cu compozitia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.