www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Klb Trio! Din Ungaria Live In Oradea!


Jeanov
 Share

Recommended Posts

KLB Trio:

Kaltenecker Zsolt - clape

Lukács Péter - chitara

Borlai Gergõ - tobe

 

Cuvintele sunt de prisos.Las video-urile postate de mine sa vorbeasca.(nu eu am filmat,ci o persoana pe care nici nu o cunosc,dar am reusit sa fac rost de inregistrare)

Am reusit sa ii vad a2-a oara in satul Oradea.

Sunt doar curios cati dintre cei care vor citi topicul se vor uita la toate video-urile.

 

 

Edited by Jeanov
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WT...? :D :D ;)

nimeni nu e interesat de fusion?

si eu care credeam ca am cu cine sa impartasesc video-urile............. :) :) :D

Salut ! Le-am vazut pe toate si sant beton !M-ai convins sa vad urmatorul lor concert in Budapesta.:) E o trupa relativ nou formata in 2008 dar cu perspectiva. Chitaristul e nascut in 1978 ca si tobosarul iar claparul e nascut in 1970.Au expierenta gramada pentru muzica pe care o canta!Scrie aici (o sa postez link-ul) ca Lukacs Peta ,chitaristul a colaborat din 1991 pana in prezent pe vreo 30 de CD-uri dar nici tobosarul nu e mai prejos cu aparitiile pe 130 CD-uri.Cateva nume cu care a colaborat tobosarul ,Borlai Gergõ :Tommy Campbel,Steve Smith,Trilok Gurtu,Akira Jimbo,Bob Mintzer,Hiram Bullock,Shankar,Vernon Reid,Iain Ballamy.

 

KLB articol (ungureste)

 

Aici e pagina chitaristului cu scule cu tot(ungureste)

 

Daca nu se deschid link-urile ,aici:

 

http://www.music.hu/news.php?cikk=7515

 

http://www.lukacspeta.hu/cuccok.php

Edited by Julian R.
Link to comment
Share on other sites

Guest Granata

I-am vazut in concert la Tg. Secuiesc, sunt uluitori, mi-a placut foarte mult. In curand o sa apara un cd live al trupei.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.