www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Sa Imi Iau O Chitara Clasica


Guest barbu
 Share

Recommended Posts

salutari...stiu k topicul asta ..a fost deschis de mii de ori..nu intreb de lemn...sau...ca nah,..cred eu k am trecut de faza aia....vreau o clasica..buget..nah..unlimited sa zic asa...

dar e o problema...cei care au clasice..sau ceva de genul..care au cantat mult timp pe asha ceva..

am nevoie de dinaminca....de un bun sustain..de un ton cat de cat cald...ceva care sa te unga la suflet cum s-ar zice....ma uit pe site-urile romanesti..si mare lucru nu am vazut..adik..ar fi doar 2-3 modele care ar merita probate..

acum ce va rog..

daca a cantat cineva pe vreo chitrara de pe la noi...sau din alte parti...sa imi zica si mie modelul..partile bune si partile rele ale unei chitari..sunte deschis sa aud orice v-a multumint sau nemultumit..mai degraba prefer sa aud critici decat cuvinte de lauda..

si daca aveti vreo clasica pe acasa..sa fi tras cu ea vreo ceva..macar sa imi fac o idee de ton...

Link to comment
Share on other sites

Am detinut pana de curand un Ibanez GA5WNT , modelul electro-classic . Nu am cantat pe foarte multe chitare clasice , in principiu Hora , Stagg si modelul mentionat . L-am achizitionat in urma cu aproape 2 ani din Muzica si pot sa zic ca mi s-a parut un model foarte reusit cu un ton ce combina cald cu coios , cel putin cand era amplificata . Rece suna ca o chitara clasica normala , nu pot sa zic ca avea ceva special , dar pot sa zic ca am fost foarte multumit de ea mai ales pentru cei 550 RON pe care i-am dat pe ea , era lucrata bine si nu iti dadea sentimentul acela de ieftin cand cantai pe ea , problema e ca seria a fost oprita din productie dar poti sa te uiti la modelul ce i-a luat locul : http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1547 .

Link to comment
Share on other sites

... buna ,

daca intradevar doreti sa cumperi un instrument ca lumea , chiar de colectie si la care desigur le va creste valoare , iti recomand doi lutieri autohtoni : C-tin Dumitriu din Focsani sau Oprisan din Bucuresti .... insa sub 1000 E nu au nimic pe stoc ...lol ... daca vrei modele mai eftine dar care sunt ok , iti recomand japanesele ... eu am 2 : una Takamine C128 si una Yamaha CG 151 S ... is ok la pretul lor ... dar daca ai ceva bani pt investitie si rabdare , incearca prima varianta ..

Link to comment
Share on other sites

am uitat sa specific..buget nelimitat pt o persoana care o cumpara strict pt acasa....nu am facut vreodata bani din sau cu chitarile..si 1000 euro...e relativ mult...oricum.cred k pt cineva care chiar isi doreste un instrument....isi face toti banii

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.