www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Posesori De Prs ?


lex
 Share

Recommended Posts

Salut , ma tot bate gandul sa achizitionez un PRS , unul din modelele SE , pentru ca nu dispun de chiar atat de multi bani pentru un model Standard , am auzit pareri cum ca ar fi slabe . Nu vreau sa ma duc sa le incerc pentru ca de cele mai multe ori chitarele din magazine sunt infpite in ampuri foarte bune si puternice , iar pe mine cel putin , ma inseala ampul , inca nu pot sa fac diferenta atat de bine ( am patit-o de multe ori la guitar shop cand am testat chitare decente , nu foarte bune si au fost puse pe deville , twinverb si alte ampuri din categoria ICONS of sound ) . Ideea e ca vreau sa renunt la Fender si sa merg spre PRS pentru ca este mult mai apropiat de stilul pe care merg cu trupa mea si poate puteti sa imi da-ti un sfat cei care detineti sau stiti mai mult despre aceste modele .

Link to comment
Share on other sites

Daca te intereseaza PRS SE incearca si Schecter C1, sunt cam tot genul ala de chitara si tot pe la aceiasi bani, doar ca mi se par putin mai bune decat SE-urile. Iti pot recomanda C1 Blackjack sau C1 Classic daca vrei una mai de fite, ambele vin cu doze Seymour Duncan din fabrica si sunt mai mult decat decente, au griful foarte comod si suna destul de bine pe stilul PRS. Diferenta foarte mare de sunet intre cele 2 modele nu este, am cantat pe ambele, Classic-ul sta putin mai bine la sustain datorita sistemului de prindere a grifului. Cel mai bine ar fi sa te duci la Muzica si sa probezi cele 2 Schecter in comparatie cu un PRS SE si sa iti iei ce ti se potriveste mai bine tie. Eu sincer as lua Blackjack-ul strict pentru raportul calitate-pret sau Classic-ul pentru un look mai atractiv.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.