www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Va Rog Ajutati Ma Cu Un Sfat


Guest marin
 Share

Recommended Posts

Salutare

Sunt incepator si nu stiu pe cine sa intreb, nu am prieteni in domeniu, abia incerc si eu sa intru in "gasca"...

Vreau sa cumpar aceasta chitara:

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=2...caster&st=0

Prima problema pe care o am, inainte sa o fi vazut, este seria. Este made in Mexico si chitara are seria urmatoare (dictata la telefon, eu nu am vazut inca chitara):

MN8 115701

Pe site-ul lu Fender se confirma ca e facuta in '99, asa cum spune si cel care o vinde, dar mai scrie si ca seria trebuie sa fie MN8+ 5 digits

Iar seria aceasta a mea are 6 cifre............

Este vorba de ceva necurat? Ca nu inteleg..

PS: Imi cer scuze lui Alex, cel care vinde chitara, ca fac totul public asa, pun la dezbatere, dar am spus o: nu am pe cine sa intreb in alta parte. Nu ne cunoastem inca, nu e vorba de nimic personal.

Tot intrand pe forum am observat ca sunt f multi aici de a dreptul experti in Fender, oameni care isi dau seama doar dupa un detaliu doua ce model e, ce an, in ce tara e facut etc. etc., chestii care pe mine ma depasesc total.

Si, daca tot aduc vorba, as primi bucuros orice fel de comentariu despre aceasta chitara. Daca cineva cu ochiul format vrea sa isi dea cu parerea ii multumesc anticipat..

:)

 

Am uitat sa zic. Evident ca l am intrebat pe vanzator intai despre dilema dar nu a stiut nici el despre ce ar putea fi vorba.. Asa ca m am hotarat sa pun intrebarea aici pe forum.

Repet: La fel de cu interes primesc orice fel de comentariu care ar putea sa ma ajute, la adresa acestei chitari.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salutare

Sunt incepator si nu stiu pe cine sa intreb, nu am prieteni in domeniu, abia incerc si eu sa intru in "gasca"...

Vreau sa cumpar aceasta chitara:

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=2...caster&st=0

Prima problema pe care o am, inainte sa o fi vazut, este seria. Este made in Mexico si chitara are seria urmatoare (dictata la telefon, eu nu am vazut inca chitara):

MN8 115701

Pe site-ul lu Fender se confirma ca e facuta in '99, asa cum spune si cel care o vinde, dar mai scrie si ca seria trebuie sa fie MN8+ 5 digits

Iar seria aceasta a mea are 6 cifre............

Este vorba de ceva necurat? Ca nu inteleg..

PS: Imi cer scuze lui Alex, cel care vinde chitara, ca fac totul public asa, pun la dezbatere, dar am spus o: nu am pe cine sa intreb in alta parte. Nu ne cunoastem inca, nu e vorba de nimic personal.

Tot intrand pe forum am observat ca sunt f multi aici de a dreptul experti in Fender, oameni care isi dau seama doar dupa un detaliu doua ce model e, ce an, in ce tara e facut etc. etc., chestii care pe mine ma depasesc total.

Si, daca tot aduc vorba, as primi bucuros orice fel de comentariu despre aceasta chitara. Daca cineva cu ochiul format vrea sa isi dea cu parerea ii multumesc anticipat..

:)

 

Am uitat sa zic. Evident ca l am intrebat pe vanzator intai despre dilema dar nu a stiut nici el despre ce ar putea fi vorba.. Asa ca m am hotarat sa pun intrebarea aici pe forum.

Repet: La fel de cu interes primesc orice fel de comentariu care ar putea sa ma ajute, la adresa acestei chitari.

Multumesc

 

 

Salut, n-am nimic de ascuns, daca e fake o mananc cu tot cu corzi :)

PS pozele cu ea sunt pe thread-ul cu vanzarea

Edited by alexyz
Link to comment
Share on other sites

Oricum, imi pare rau, repet.. dar e normal. primul lucru, se verifica seria.... De aia am zis ca pana poimaine cand ne intalnim sa o si vad sa o trec prin proba reala, sa vad ce e si cu faza asta, poate stie cineva

Link to comment
Share on other sites

Oricum, imi pare rau, repet.. dar e normal. primul lucru, se verifica seria.... De aia am zis ca pana poimaine cand ne intalnim sa o si vad sa o trec prin proba reala, sa vad ce e si cu faza asta, poate stie cineva

 

Corect, no hard feelings, eu intradevar n-am avut curiozitatea sa ii verific seria. Pe de alta parte eu am mai avut un Fender inaintea astuia si stiam la ce sa ma uit, si cand am probat-o fostul ei proprietar aveea si un alt Fender acolo (highway one - fata de care suna mai bine unplugged) deci nu prea a fost loc de indoiala.

 

Dar repet e normal sa te informezi f bine inainte sa cumperi, doar ca nu stiu daca era nevoie de atatea posturi :)

Link to comment
Share on other sites

hehehhe :):):)

da acum mi am dart seama. am postat in 5 locuri acelasi anunt. copy paste

 

deci am cu totul 6 posturi pe RGC pana acum, din noiembrie. Voiam sa fiu sigur ca primesc un rapssuns ca e la vedere in mai multe locuri, ca banuiam ca nu zilnic verifica cineva topicul de incepatori. si e chiar prima oara cand scriu pe un forum. de orice fel. si nu prea stiu cum. m am pierdut oricum pe forumu asta. sunteti multi si se discuta mult.

deci hai ca te sun. ca asa ramasese. trecem pe telefon

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.