www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare Despre Chitara Si Plecarea In Strainatate...


Guest eXtr3m3
 Share

Recommended Posts

Guest eXtr3m3

Salutare tuturor! :D

Diseara la ora 2 noaptea plec in italia la rude;as dori sa imi iau si chitara cu mine sa le cant ceva :P .Dar cineva mi-a spus ca e posibil sa am probleme la vama deoarece e instrument muzical si nu stiu ce probleme ar fi :) .e adevarat?dc ar fi o problema daca e lucrul meu personal si eu vreau sa il port cu mine? :)

 

stiti careva daca voi avea probleme?...am sa trec prin vama la noi la romani,la unguri,la austrieci si italieni.Am mai fost de vreo 4 ori dar fara chitara si nu am avut nici o problema... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest eXtr3m3
pai daca nu iesi din ue nu treci prin vama. adica nu te controleaza nimeni (eventual un control aleator de droguri sau mai stiu eu ce dar vama nu mai e din cate stiu :) )

 

poi nu ies din UE... :) deci nu o sa am probleme?

Link to comment
Share on other sites

Guest eXtr3m3

Am vorbit cu respectivul care mi-a spus ca s-ar putea sa am probleme cu scosul chitarii din tara :) .Imi zice ca imi trebuie autentificare ca sa am dovada ca nu ii furat instrumentu :) .Cum sa fie furat daca am actele de la McMusic,garantia pe numele meu si buletinu meu si permisul auto....cum?!nu pricep...

Link to comment
Share on other sites

Guest eXtr3m3
pai daca iei si actele cu tine chiar nu vad ce probleme ai putea avea....

 

Asa am zis si eu si imi spune ca autentificarea respectiva nu este acelasi lucru cu actele chitarii. :) daca astia ma intorc inapoi la vama eu cred ca inghit chitara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish

Eu am iesit din tara cu chitara si cu o geanta de efecte si cabluri si nu am avut nici o problema!Numai ungurii fac control la vama si ala aleator.

Nu vad de ce nu ai avea voie sa iesi din tara cu o chitara!Atunci la fel de bine nu ai avea voie sa iesi cu un aparat de fotografiat sau cu orice ce alta scula!

Bafta unde mergi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.