www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Killswitch Engage - My Last Serenade Cover


Guest vladislav
 Share

Recommended Posts

pt mai multe coveruri : www.myspace.com/dalvsdemos & www.purevolume.com/dalvu

 

Imi place.Chitara si vocea nervoasa. :) S'ar auzi calumea cred, dar nu's ce/cum ai atasat ca se aud niste paraituri enervante pe linia chitarii+ca se aude cumva in valuri (ca si cum ar fi banda agatata..sper ca nu e de la mine).Vezi ce'i pe acolo, poate mai atasezi odata. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest vladislav
Imi place.Chitara si vocea nervoasa. :) S'ar auzi calumea cred, dar nu's ce/cum ai atasat ca se aud niste paraituri enervante pe linia chitarii+ca se aude cumva in valuri (ca si cum ar fi banda agatata..sper ca nu e de la mine).Vezi ce'i pe acolo, poate mai atasezi odata. :)

 

da acuma dau cu seama :)) ... se aude f aiurea ... nush ce are :| incerc sa mai uploadez odata

 

deci chiar nu inteleg dc imi strica piesa playeru ala :| ceva idei ?

Link to comment
Share on other sites

Suna bine ! E tras prin Guitar Rig sau pe viu cu statie ? Daca e prin statie zi-mi si mie cum ai pozitionat micul, poate imi scapa mie ceva.

 

Inca o chestie ... cine e solistul ? Sincer nu suna a roman ... nu am auzit pana acum roman care sa sune asa bine pe genul asta. Chiar cautam pe cineva care poate ar vrea sa traga vocea pe piesele mele.

Link to comment
Share on other sites

Guest vladislav
Suna bine ! E tras prin Guitar Rig sau pe viu cu statie ? Daca e prin statie zi-mi si mie cum ai pozitionat micul, poate imi scapa mie ceva.

 

Inca o chestie ... cine e solistul ? Sincer nu suna a roman ... nu am auzit pana acum roman care sa sune asa bine pe genul asta. Chiar cautam pe cineva care poate ar vrea sa traga vocea pe piesele mele.

 

 

mah nu ii trasa cu statzia ci cu un procesor

korg ax1500g ... si am inregistrat acelasi riff pe 2 canale left si right . si mnoh am incercat sa scot un distrosh cat de cat "clean"

tot se aude in valuri dinalea cum a zis john :| stupid player .

Edited by vladislav
Link to comment
Share on other sites

Guest vladislav
Am crezut ca e prin statie ... oricum suna bine. Si vocalul ?

 

mersi ... si check out si paramore - decode :) daca iti plac piesele mai alternative ... sau www.myspace.com/dalvsdemos . mai am ceva metaliciuni peacolo :) keep it cool

 

De vina e programu pentru muzica de bazaie...trebuie rezolvata chestia asta ca e enevanta:)

 

acuma incerc sa mai scot din volum :| ... nush la mine pe winamp and stuff se aude bine

 

 

GATA AM REZOLVAT ! TRAIASCA ADOBE AUDITION . :) SE PARE CA NU II PLACE LA PLAYER DE DOMNUL 320 KBS

Edited by vladislav
Link to comment
Share on other sites

Guest vladislav
Betooon! :)

Cu ce ai tras? Setup-ul complet, te rog. Mulțam!

Și pânã la urmã vocalul cine e? Cã rupe!!! :)

 

pai cu chitara schecter omen 6 . am inregistrat in cubase sx 3 parca , si tobele si vocea si bassu , e din piesa adica am folosit av music morpher gold 4 parca , in care dai voice extractor si itzi scoate chitara :) marog se aude dar chiarr fff fff fff incet ... trebuie sa umblii pe la setari doar sa te joci pacolo ; si te-ai facut cu tobe , cu voce si bass chiar din piesa originala, leadul din pacate nu scoate asa bine ... dar daca sti sa mai mixezi cat de cat in ceva program potzi sa il dai incet , calitatea are de suferit , dar mnoh cum is mai lenesh mie lene sa trag si bassu sa iau si un midi pt ez drummer . Deci vocalu ii chiar din trupa respectiva .. killswitch engage ... dar a plecat si a venit unul care zic eu e f bun ... . sper ca ai inteles :-??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.