www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

In Dulcele Stil Clasic


Morgred
 Share

Recommended Posts

Guest Hannibal_flo

Am eu o metoda de chitara de Fernando Carulli - 89 de pagini, e plina de portative, exercitii, teorie, etc. Eu nu am timp sa studiez si nici nu prea ma atrage. Daca vrei pot sa ti-o vand dar nu am nici cea mai mica idee cat ar valora si nici cum sa ti-o trimit.

Link to comment
Share on other sites

"Learn How To Play Guitar - Stefan Schyga"

Pe mine m-a ajutat. Explicã frumos ºi începe cu cele mai simple lucruri posibile.

Mi-am printat cartea... Pare-mi-se cã e ºi gratuitã.

 

La data respectivã cred cã am luat-o direct de la sursã (acum nu mai gãsesc site-ul... dar vãd cã se gãseºte pe diferite site-uri cu torenți). Nu pun link pentru cã nu ºtiu care e mai bun...

 

(Nu înțeleg off-topicul. Era o ofertã doar. :) ... În fine...)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hannibal_flo
offtopic : permitemi sa ma c*c pe mine de ras :)))))))) nici spam sa fi fost si nu era mai nefolositor replyu tau :))

 

 

Dragul meu, nu ramane decat sa te caci pe tine, eu doar i-am spus ce metoda de chitara clasica am eu si i-am spus ca as fi dispinibil sa o vand. Daca vroia detalii probabil imi dadea PM sau ceva de genul. In fine....

Link to comment
Share on other sites

mersi mult pt sugesteie Ghita B o fost folositoare. altcineva? alte sugestii? :D

Cu drag. :) Spor în cãutarea de documentație ºi... apoi succes la cântat! :)

 

Ce te face sã fii interesat de muzica clasicã? E o țintã la care vrei sã ajungi, e un pas intermediar important sau o consideri un mijloc bun de a transmite sentimente pozitive în sufletul ascultãtorilor? :)

Link to comment
Share on other sites

pai as zice ca in specia prima si a treia varianta. cel mai important scop ii sa fiu muzician. si as vrea sa dau si la conservator si da se transmite foarte fain dupa ce cunosti muzica in sine. :) cam astea is motivele.

Frumos! Te apreciez. :) Dacã mai gãsesc pot sã revin oricând cu materiale, nu?

Simt un ataºament deosebit fațã de muzica clasicã, deºi nu-s muzician.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.