www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

"calul De Bataie"...


Guest mibu

Recommended Posts

ba da, stratman. de ce intrebi?

 

jmp-ul nu-i rau, insa nu se poate compara cu un preamp all-tubes, ca si CAE 3+SE-ul, de exemplu...

Link to comment
Share on other sites

ba da, stratman. de ce intrebi?

 

jmp-ul nu-i rau, insa nu se poate compara cu un preamp all-tubes, ca si CAE 3+SE-ul, de exemplu...

 

 

pentru că acum vreo 20 de ani, să mă scuzi dacă cumva greşesc, ai cântat o vreme cu cei de la IRIS. apoi, ai plecat în Timişoara unde ai cântat cu Kamocsi Bela, te-am mai văzut pe la nişte jam-uri, întâmplător pe tv şi nu mai ştiam nimic de tine, tu fiind unul dintre puţinii chitarişti români ai cărui stil şi sound mi-au trezit interesul (după plecarea din IRIS!). mă bucur mult că am dat de tine, fotografia expusă nefiind semnificativă pentru a te recunoaşte, în schimb chitara...te-a dat de gol! (pour les connaisseurs!). ţinem legătura!

Link to comment
Share on other sites

...o mica corectura: nu cu iris am cantat pe vremea aia, ci cu riff (din sibiu). dar cantam din cand in cand, in turnee, cu iris si compact.

Link to comment
Share on other sites

...o mica corectura: nu cu iris am cantat pe vremea aia, ci cu riff (din sibiu). dar cantam din cand in cand, in turnee, cu iris si compact.

 

 

scuze, memoria mai imi joaca feste! ceva, ceva tot imi mai aduc aminte! oricum, restul ramane! nu te-am confundat! mai mult, stiu chitara ta, de cand o aveai si era nescalopata!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.