www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Zenith


Guest Mircea19
 Share

Recommended Posts

Guest Mircea19

Dupa cum spune si anuntul.. trupa Zenith va concerta in data de 19-1-2006 in clubul Big Mamou.. intrarea este libera pt toti membri forumului si nu numai...

Va asteptam in numar cat mai mare...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

si mie tot ala imi place :) .. afisele le-a facut ala mic... noi ii spunem big john... :) impreuna cu domnu Zoly...

 

eu doar i-am batut la cap sa-l faca :).. deci in ordinea acelor de ceasornic... Zoly , Eu, Alex, Big John...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

da mai esti binevenit in public :) .. iar despre guest appearence... .vb cand trupa face un an..

 

-hai ca ne vedem acolo...

Link to comment
Share on other sites

Guest Zoltano

Hopa, mai sunt 21,5 ore pana la concert.... :)). Sper sa se stranga lumea, noi va asteptam rgc-istilor, impreuna cu prietenii vostrii in big mamou. C ya tomorrow (Zoly & John) :)

Link to comment
Share on other sites

M-am intors .. cu mult mai devreme de la concertul vostru ... dar abia acum am reusit sa scriu ... M-am bucurat sa gasesc acolo clubul plin ... din pacate publicul nu a fost prea politicos .. si asta nu din cauza muzicii cantate de voi ... Probabil un concert cu intrare, cu bilet platit, ar fi curatat locul de ceva personaje mai putin pasionate de rock ... Sunetul trupei a fost bun, mai bun ca data trecuta si mult mult mai bun ca prima oara cand v-am auzit eu. Am auzit ceva piese noi .. deci un repertoriu mai variat .. Voi ati cantat bine .. din pacate putin cam moale ... hmmm .. as fi fost si eu poate putin bosumflat de atmosfera (care nu a fost prea rea totusi) ... ca un sfat .. cand mai aveti oameni in sala de factura asta ... de obicei acestia profita de pauzele dintre piese ca sa-si faca glasciorul auzit ... sa mai strige ei ceva acolo, sa fie mai cu mot ... scurtati pauzele pe cat posibil, hotarati urmatoarea piesa inca din timpul cantarii, primul trebuie sa afle tobarul ca sa dea bete ... nu multumiti prea mult pentru aplauze, chiar profitati de ele ca sa incepeti melodia urmatoare ... si nu va aratati supararea .. stiu .. este greu. Tobarul vostru ... am aflat apoi ca are doar 16 ani ... imi place cum "ridica batul" ... daca studiaza o sa iasa ceva din el ... sa mai lucreze la toba mare ... premeriul il ataca frumusel ... Bass-istul mi-a placut si data trecuta ... super pustiul! e acolo! .... Mircea este bun cu chitara iar Zoltan trage tot mai degajat cu vocea. Aveti nevoie de cateva piese mai rapide si ceva mai dure... se poate spune apoi ca aveti un repertoriu de baza si puteti canta linistiti pana aranjati noile piese .. compozitii sau cover-uri. Sper ca a fost si asta o experienta buna pentru voi. Sa cantati cu mult curaj la urmatorul concert ... inteleg in Viking marti 24 ianuarie alaturi de ... dar mai bine anuntati voi .... Acolo va asteapta public ceva mai pretentios ... sariti pe el! BAFTA!

Link to comment
Share on other sites

Guest Zoltano

michel2233, iti multumim ca ai reusit sa vii la concert, si imi pare bine ca te-am cunoscut. Ce sa zic, intr-adevar cred ca asta este pretul unui bilet gratuit (ma refer la oamenii care au venit sa bea in loc sa vina pentru muzica). In rest, probabil ca si experientele astea sunt bune pentru o trupa, ca sa stim si noi cum reactionam in cazul "galagiosilor", si sa mai lucram la aspectul asta.

Una peste alta... va asteptam in Viking, marti pe 24, unde cantam alaturi de Legacy. Poate veniti mai multi forum-isti (o sa fac un nou thread la "Open Stage", cu acest concert).

 

 

Offtopic: Ce se intamplase aseara cu site-ul rgc ca mereu cand incercam sa intru imi aprea o pagina scrisa in latina... bine ca acum merge.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

mda.. mersi michel ca ai venit..

despre public pot sa spun doar ca a fost minunat ... chiar daca au fost doi betivi care au vazut pe afis black sabath in loc de zenith :))....asta este se mai intampla...

 

 

- imi pare rau ca mi-au stricat aia tot chefu ... .parca ii aud si acum.. ."Maria Tanase" "Bag-o p-aia ba" "Black Sabath" .. "Ba da-mi mie basu ca o cant eu" si alte faze,,... in genu asta.. acum ma apuca rasu daca ma gandesc..... dar aseara din cauza lipsei de experienta pe scena toata trupa s-a simtit aiurea.... Zoly a incercat sa para happy ... oricum eu am luat-o ca pe o experienta , vb lu tata /.. "Intr-o sala mai mare erau mai multi tampiti" :) ..

 

 

-ce sa mai ne vedem Marti ..in viking..

 

ps: zoly si eu am patit acelasi lucru aseara cu rgc-ul.. dar daca-l cautai in google si intrai de acolo mergea...:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.