www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Aria Stg-006ms


Guest eXtr3m3
 Share

Recommended Posts

Guest eXtr3m3

Cumparata de la http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=980 -McMusic.

Sunet:Cu un Vox pathfinder r15 si o pedala digitech rp250 pot sa zic ca suna chiar frumos.pe clean suna destul de ok mai ales pe single coil dar pe distors sau overdrive are un sunet plin si cu un sustain bun-imi place.

Pret/calitate: ...costa 500RON eu zic ca merita toti banii mai ales daca esti un incepator dornic de rock alternativ-metale(datorita dozelor humbucker-singlecoil-humbucker).Dar si pentru pasionatii de blues sunt sigur ca nu ar dezamagi nici un incepator :)

Alte chestii: 22taste

Tremolo-trebuie sa mentionez ca dupa ce am abuzat destul de bine de el nu a dezacordat deloc chitara.

Butonase: 1xvolum 2xton pickup selector cu 5 pozitii si coil tap switch.(nota: butoanele de ton nu fac mare chestie...deabia daca se observa ceva intre 1 si 10...dar totusi la pretul asta...)

 

Concluzie: daca sunteti in situatia mea si pur si simplu NU puteti da mai mult de 530RON pe o chitara electrica...o recomand din plin iar cu cei 30RON cumparati-va alte corzi caci cele cu care vine ea sunt destul de praf :) .

post-6070-1220722093_thumb.jpg

post-6070-1220722213_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.