www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

In The Shadow Of The Big Bear - Phoenix


Guest Wanderer
 Share

Recommended Posts

Guest Wanderer

Sper ca nu s-a mai scris de asta. Nu-mi place sa repet. Am aflat si eu astazi de albumul de la Phoenix facut in colaborare cu Malcom J. Lewis. Si am inteles ca nu a fost lansat "deoarece liderul Nicolae Covaci l-a considerat nereprezentativ pentru stilul „Phoenix”" (Wikipedia). Dar sunt foarte curios cum ar fi sunat. Daca ma poate ajuta cineva cu o piesa, sau un sample sau orice, as fi profund recunoscator. :) Mersi anticipat...

Link to comment
Share on other sites

Guest adrian t
Sper ca nu s-a mai scris de asta. Nu-mi place sa repet. Am aflat si eu astazi de albumul de la Phoenix facut in colaborare cu Malcom J. Lewis. Si am inteles ca nu a fost lansat "deoarece liderul Nicolae Covaci l-a considerat nereprezentativ pentru stilul „Phoenix”" (Wikipedia). Dar sunt foarte curios cum ar fi sunat. Daca ma poate ajuta cineva cu o piesa, sau un sample sau orice, as fi profund recunoscator. :) Mersi anticipat...

 

Pai exista varianta in limba romana.Adica albumul In umbra marelui URSS.Care a aparut in doua editii pina cum.In anul 2000 a aparut cu numele scris gresit:URS.Abia in 2003 cind a fost reeditat a fost scris corect,cu URSS.Editia a doua contine un cintec in plus:Ceata 1.

 

Cintecele sint urmatoarele:

  1. Ceata I
  2. Nesfârºita luptã
  3. Afganistan
  4. Numai una
  5. Iovano, Iovanke
  6. Ora-hora
  7. Balada
  8. The Measure Of A Man
  9. Meºterul Manole
  10. În umbra marelui urs
  11. Liber
  12. Ceata II

Pentru informatii intra pe:

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/%C3%8En_umbra_marelui_U.R.S.S.

 

Albumul de care zici:In the Shadow in the Big Bear are piesele:

  1. Empire of Vampires
  2. Running
  3. Stars Dance
  4. [Monsters comes to take you] (compoziția muzicalã: Meºterul Manole)
  5. City of Angels
  6. Never Mind
  7. Neverending Fight
  8. In the Shadow of the Big Bear
  9. Free
  10. The Measure of a Man

Primele 3 exista pe albumele SymPhoenix si Aniversare 35.Si restul apar in limba romana pe albumele In umbra marelui URSS si Baba Novak.

 

Unele piese le gasesti simplu daca vrei sa le asculti:

 

http://www.radio3net.ro/rorock.php?cx=albume&id=11

 

Pentru informatii cauta:

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/In_the_Shadow_of_the_Big_Bear

 

De ce n-a fost lansat oficial? Probabil pt ca publicul din Romania n-ar fi fost interesat de acest album.Sau poate ar fi fost interesati unii dar nu suficienti de multi ca sa aiba motiv sa-l scoata pe piata in Romania.

Edited by adrian t
Link to comment
Share on other sites

Guest Wanderer

mersi pt. info adrian...:) dar eu sunt doar curios sa ascult pentru a vedea cat de mult au putut schimba stilul, avand in vedere declaratia lui nicu covaci, si cum ar suna phoenix cu lewis la voce...

Edited by Wanderer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.