www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Festivalul International De Chitara Transilvania


Guest transilvaniaguitar

Recommended Posts

Guest transilvaniaguitar

afis_mic.jpg

 

Cea de-a sasea editie a Festivalului International de Chitara Transilvania se va desfasura la Cluj-Napoca, in perioada 18-23 august 2008.

Festivalul are trei componente ce acopera tot atatea laturi artistice:

1. Recitaluri extraordinare: Gerhard Reichenbach, Flavio Sala, Gabriel Bianco, David Pavlovits, Gabor Podhorszky.

2. Cursuri de maiestrie: Ulrich Muller, Gerhard Reichenbach, Flavio Sala, Gabriel Bianco, David Pavlovits, Liviu Georgescu, Eugen Mang.

3. Concursuri internationale de chitara: Concurs de chitara solo, Concurs de muzica de camera.

 

Regulamentul festivalului, inscriere online si mai multe detalii pe: transilvaniaguitar.ro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Avem repreZENtanti RGC.ro la festival? :)

.. se pare ca da .... adica e vorba de mine ...am fost in juriu azi la categoria C ... am asistat ieri la clasa lui G.Reichenbach si asta seara la recitalul lui care a fost..... extraterestrial ....bun a fost si recitalul lui Pavlovits de luni ...maine e in recital Bianco care a fost presedintele juriului ... si m-am intretinut cordial si cu Sala astazi la master ;stapaneste la perfectie tehnica flamenco (si nu numai ) ... el va avea ultimul recital , sambata .... cine crede ca mai poate ajunge , intrarea e oricum libera , o ocazie poate unica de a asculta chitaristi de exceptie .... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.