www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Din Bucuresti


ronniefrown
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Sunt din Bucuresti, am 28 ani si caut o trupa existenta sau in formare cu care sa cant rock/blues/alternativ/instrumental/covers, cam orice in afara de metal si alte genuri derivate. Am sculele necesare (chitara+amp).

 

Pentru mai multe detalii sau contact, PM sau pe yahoo la kwirk26

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest blinkme

sal si eu caut un band...deocamdata nu stiu sa cant la instrumente...daca ai nevoie de vocalist sa imi zici...

post-6915-1216763118_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Guest AndreiBocanc

Salut. Eu sunt tot chitarist, experimentat si cam pe aceleasi stiluri, blues, jazz etc. Am fost in diverse trupe fara nici o implinire:(... vreau sa formez o trupa cu oameni care stiu si se tin de treaba. Daca e ceva lasa msj aici pe rgc sau pe id de mess : full_moon_blues8

Link to comment
Share on other sites

Guest greeneyes

buna...numele meu este Raluca si as fi vrut sa stiu daca mai vreti sa faceti trupa si daca nu cumva cautati si o vocalista a carei voce sa se preteze la rock,jazz,bossa,easy listening etc...

mailul meu este green3yedbeauty@yahoo.com daca mai este valabil.sunt o persoana serioasa si astept acelasi lucru si de la ceilalti.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Eu sunt tot chitarist, experimentat si cam pe aceleasi stiluri, blues, jazz etc. Am fost in diverse trupe fara nici o implinire:(... vreau sa formez o trupa cu oameni care stiu si se tin de treaba. Daca e ceva lasa msj aici pe rgc sau pe id de mess : full_moon_blues8

 

Salutare. Baterist cu scule pasionat de jazz, funk, blues, fusion caut trupa. Prefer cu ceva experienta....adica sa cantam la repetitii, nu sa invatam. Daca se poate peste 25 de ani, nu de alta dar eu am 38 si nu cred ca mi-ar sta bine langa niste baieti de 17

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salve.

 

suntem 2 oameni din buc: tobar (eu) 27 ani si basist/voce 26 ani. amandoi avem experienta de cel putin 3 ani in main-stream-ul din romania. si mai mult de 10 in general cu muzica si instrumentele.

am dat drumul impreuna unui proiect foarte serios. se vrea sa fie pentru piata din romania. un rock cu influente indie, brit, pop, electro, care sa mearga si pe radio, si pe tv, si in cluburi. una peste alta, nu vrem sa fie de underground, ci de MAIN-STREAM.

 

piese avem poate chiar vreo 20, care mai de care mai diferite, astfel incat sa putem alege felia cea mai buna. vrem un chitarist serios, care sa fie deschis la interpretari mai alternativiste/birt, gen muse, coldplay, killers, stereophonics, etc...dar si pe rif, gen rage against. nu vrem solouri steve-vaiste, si virtuozitati, caci cu d-astea nu faci nimic, si nici nu suna bine pe piese.

chestia cu "noi nu facem compromisuri, cantam doar ce vrem noi" e de ***. nu credem in ea. noi FACEM compromisuri, pentru ca toata viata e un compromis. (bine, nu extreme, ca doar n-o sa cantam manele)

 

avem sala, scule, comp la sala pt recordings, absolut tot ce trebuie. inregistrari avem, dar am prefera, dk esti interesat, sa ne vedem chiar la sala sa asculti care e treaba, si sa stam de vorba.

 

soo....if i got your attention: 0724908862 (rudy) sau rudymentaru pe mess (da mai bine ma suni).

 

pace !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Avem nevoie un chitarist intr-o trupa nou formata din oameni cu experienta care vrea sa abordeze un gen muzica rock alternativ. Mentionez ca avem si piese proprii pe care deja le-am inceput. Avem sala cu scule. Vrem sa devenim intai prieteni si apoi sa construim ceva de durata.Orice idee pt o piesa, sau orice contributie la vreo piesa este foarte bine venita. Avem nevoie de oameni creativi. Ca obiectiv , vrem sa cantam din toamna in cluburi, iar din vara viitoare sa atingem festivalurile de rock, gen Stufstock, Bestfest, etc.

Daca esti interesat , astept un semn de la tine la adresa de mail : muzicagl@yahoo.com.

 

P.S. Vrem sa fim o trupa nu o adunatura de oameni care vor sa cante, si normal ca ne dorim sa scoatem si bani din asta...de ce sa gandim ca niste amatori si sa o facem doar din placere. Trebuie sa vina din noi!!!

 

sa nu uit, si eu am 28 de ani ca si basistu. tobarul e mai in varsta da tot ' tanar ' si el....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.