www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare


Guest kozo

Recommended Posts

Va salut...am si eu inca o intrebare. Maine dimineata ma duc la Timisoara si vreau sa imi iau o chitara acustica. de fapt ma gandesc la o electro-acustica. si sunt si eu curios daca are ceva daca voi canta la ea pe o statie de chitara electrica. sper ca nu e tampita intrebarea, dar am vazut statii pt chitare acustice. va multumesc. sper sa raspunda cineva inainte sa plec...ca daca nu prea merge pe statia aia...atunci imi iau acustica simpla...doar sa cant la munte. va salut! :)

Link to comment
Share on other sites

Va salut...am si eu inca o intrebare. Maine dimineata ma duc la Timisoara si vreau sa imi iau o chitara acustica. de fapt ma gandesc la o electro-acustica. si sunt si eu curios daca are ceva daca voi canta la ea pe o statie de chitara electrica. sper ca nu e tampita intrebarea, dar am vazut statii pt chitare acustice. va multumesc. sper sa raspunda cineva inainte sa plec...ca daca nu prea merge pe statia aia...atunci imi iau acustica simpla...doar sa cant la munte. va salut! :)

 

daca iti iei una cu preamp ar trebui sa fie ok...nu vei obtine rezultate optime cu statia de electrica, dar ar trebui sa poti sa o amplifici la volume decente...ai grija la feedback totusi...dar din moment ce te duci la magazin, poti si proba orice chitara vrei sa iti iei pe una doua statii...

Link to comment
Share on other sites

daca iti iei o chitara sa o cari pe munte si so ploua io zic sa faci si focu cu ea sau sa mananci pe ea, si atunci poate fi acustica. daca iei electroacustica va suna mai bine pe un amp de electroacustica fata de un amp de electrica. la un pret decent Behringer face o minunatie de amp pt electroacustice. cine stie cunoaste!

Link to comment
Share on other sites

Guest Pisoiu

Eu am o electroacustica fender care o mai folosesc cu guitar rig, iesire pe monitoare de studio. Singura problema e ca intra in rezonanta destul de usor, mai ales pe joase, in rest, nu am sesizat alte probleme.

 

/pisoiu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.