www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazin


Guest pasarel
 Share

Recommended Posts

Guest pasarel

Am fost de curand in o tara straina, si bineinteles pe langa nenumaratele magazine 'de muzica' gasite am intrat si intr-un magazin exclusiv de partituri. 2 camere mari si inalte, pline ochi de dulapuri cu partituri, de toate genurile si dificultatile. Musik Muller parca se numea, dar nu bag mana in foc. Exista asa ceva, chiar si la o scara mai mica, prin romania?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Am fost de curand in o tara straina, si bineinteles pe langa nenumaratele magazine 'de muzica' gasite am intrat si intr-un magazin exclusiv de partituri. 2 camere mari si inalte, pline ochi de dulapuri cu partituri, de toate genurile si dificultatile. Musik Muller parca se numea, dar nu bag mana in foc. Exista asa ceva, chiar si la o scara mai mica, prin romania?

Google -> Search -> GP -> Print (Ctrl +p) :) easy as it looks :)

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

Nu vreau un anumit gen ca 'apreciez' cam orice gen de muzica, si cum a zis si DoomShadow, multe se pot gasi pe google sau pe un site imens gandit pentru schimb de partituri [nu pun linku ca nu stiu daca e voie]. Eram doar curios daca exista.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann
Nu vreau un anumit gen ca 'apreciez' cam orice gen de muzica, si cum a zis si DoomShadow, multe se pot gasi pe google sau pe un site imens gandit pentru schimb de partituri [nu pun linku ca nu stiu daca e voie]. Eram doar curios daca exista.

 

Imi imaginez sentimentul trait :) e ca si cum intri intr-o camera cu peretii plini de chitari(nu ca la noi... :) ) sau de cutiute muzicale... sau de rafturi cu turkish delight :D . E altfel sa intri intr-o astfel de incapere sa te holbezi toata ziua :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

@ender_eugen, multumesc, o sa merg si acolo sa ma uit

@apocalipsa, imi pare rau dar cred ca nu prea ai ce face cu partitura de pian mecanic daca nu ai si pian mecanic sa le incerci :)

@rayvann, exact de aia cautam :) eu am ramas uimit ca acolo am vazut un etaj mai mare decat muzica de la noi doar cu instrumente de suflat, bineinteles de toate dimensiunile, tipurile, etc. De magazine de chitari sau piane, nu mai zic. Si da, am vazut si loc unde se vindeau si multe cutiute muzicale [nu era doar pentru astea ca se vindeau mai multe lucruri] si aveau 'in cutiute' inregistrate piese precum hey jude, imagine, stairway to heaven, jingle bells etc dar si chestii clasice - eine kleine nachtmusik, valurile dunarii etc. Si nici magazin de cutiute muzicale n-am gasit in Romania, toate le am 'mostenite' din familie. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.