www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

can you?


barbarossa
 Share

Recommended Posts

ok, as vrea sa stiu daca careva de pe forum poate canta niste bucati.

eu pot da parca nu suna exact "ca pe cd" si as fi curios sa vad daca altii pot exact la fel

eventual niste sample-uri dak vreti, bineinteles cu interpretarea proprie

iata bucatile:

 

1. intro-ul lui he man woman hater (extreme)

 

nu "flight of the wounded bumblebee" ci intro-ul la he man ...- e geniala melodia, ca de altfel tot albumul.

atat tehnic , cat si liric

 

2. interludiul din lil' jack horny (extreme)- super tare nu?

p'asta nu prea-l pot, cel putzin nu ca in tab

 

ok, can you?...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Sunt foarte curios ce rost are intrebarea asta? Adica cu ce te ajuta pe tine sa stii ca pot si altii canta solo-u ala? Mai bine te concentrezi asupra propriei tehnici, decat sa stai cu urechile ciulite sa vezi dak capra vecinului a murit sau nu... nu crezi ?

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Nene, nu devii tu mai bun daca altii nu pot sa cante o melodie si tu poti. Sper ca ne-am inteles cum e cu auto-evaluarea de care ziceai tu...

Link to comment
Share on other sites

chill man

sincer, eu ma gandeam ca poate vine careva cu niste hinturi sau poate ma motiveaza faptul ca unu poate .

intrebarea nu a fost pusa nici pt showing off si nici pt autoevaluare.

nu am nevoie de nici una dintre cele de mai sus si sincer nu ma intereseaza capra vecinului :)

iar in legatura cu bucatile, la intro-ul de la he-man lucrez de ceva vreme si tot nu suna exact cum as vrea,

pt ca se combina palm muting cu alternate picking , care nu e ceva tocmai simplu

iar interludiul de la lil jack horny nu-l pot canta ca in tab. a trebuit sa-l simplific.

plus ca poate cu intrebari dinastea se mai orienteaza vreunu altu spre surse de exercitiu, inspiratie sau descoperiri muzicale

oricum daca intrebarea nu-si are rostul, sa nu raspunda nimeni, ca nu-i bai :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

@ mrjackson: pentru unii, ca si pt mine, a compara aptitudinile noastre chitaristice cu ale altora reprezinta un mod de a se automotiva. nu iti intzeleg tonul pus pe cearta... dude, u've got issues

Edited by Johnny I
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.