www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chorus, Compressor Accesibile


Bassaru'
 Share

Recommended Posts

De ceva vreme vreau sa imi iau aceste 2 pedale pentru bass. Simt nevoia lor in sunetul pe care mi-l fac, deseori improvizez si incerc sa ma abat de la melodie, iar ele m-ar ajuta mult. Intrebarea, de fapt si de drept, este ce mi-ati recomanda? Tin sa precizez ca nu vreau efecte de rack, ci pedale si eventual nu la un pret prea piperat. Intr-o saptamana o sa fac un mic turneu prin Europa (Budapesta, Bratislava, Praga, Viena) si as vrea sa le iau de pe acolo avand in vedere ca preturile vor fi aproape sigur mai mici ca la noi. Daca stiti un magazin de instrumente/efecte prin orasele astea v-a fi recunoscator :).

In ceea ce priveste chorusul am observat ca exista o pedala pentru asa ceva de la Boss, mai exact Boss CEB-3. Stiti ceva de ea?

 

Multan' fain!

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
De ceva vreme vreau sa imi iau aceste 2 pedale pentru bass. Simt nevoia lor in sunetul pe care mi-l fac, deseori improvizez si incerc sa ma abat de la melodie, iar ele m-ar ajuta mult. Intrebarea, de fapt si de drept, este ce mi-ati recomanda? Tin sa precizez ca nu vreau efecte de rack, ci pedale si eventual nu la un pret prea piperat. Intr-o saptamana o sa fac un mic turneu prin Europa (Budapesta, Bratislava, Praga, Viena) si as vrea sa le iau de pe acolo avand in vedere ca preturile vor fi aproape sigur mai mici ca la noi. Daca stiti un magazin de instrumente/efecte prin orasele astea v-a fi recunoscator :) .

In ceea ce priveste chorusul am observat ca exista o pedala pentru asa ceva de la Boss, mai exact Boss CEB-3. Stiti ceva de ea?

 

Multan' fain!

 

in viena te poti duce la klangfarbe, in praga te poti duce la guitarpolis. nu sunt sigur ca vei gasi ceea ce cauti dar astea-s magazinele care le stiu eu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.