www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

hmmm ibanez jem js series


barbarossa
 Share

Recommended Posts

am fost in cj la muzica si am fost placut surprins sa vad ca au in magazin un js 100 si un jem 555.

nice.

pretul? derutant pt jem: 1250 euro.de ce zic asta.pt ca nush cat valoreaza nou in state.chestia e ca nu se mai fabrica, cred.

impresie. made in korea. n-am cantat pe nici una prin amplif asa ca impresiile sunt la rece.\

neck-ul e ok.fain inlay-ul.nu breath taking.dozele sunt dimarzio.tuners no name.?!

gatul e rapid si actionul probabil k poate fi setat destul de low. acolo nu era tocmai low.

gatul insa u e la fel de rapid ca pe wolfgangul meu.hehe.

corpul nu avea cine stie ce finisaj.mokey grip si pickguard.n-am observat sa auba serie, sau poate n-am fost io atent.

concluzie.pt 1250 euro, nu m-a impresionat cinestie ce.placutza cu "steve vai " de la tasta 24 e cam chicioasa.

js 100. 930!!!!! euro.cam scump pt ce e.the lowest of js series.in state e 650$.aspect parca mai placut decat jemul.mai fluida forma corpului.gatul e ok. truss roddul cam ciudat insa.

concluzie:

daca as avea nevoie de o chitara, as opta pt jem pt ca diferenta nu e semnificativa in pret pe cat e in hardware.

 

opiniile voastre...

Link to comment
Share on other sites

corecturi: sorry :)

gatul insa nu e la fel de rapid ca si gatul wolfgangului meu.hehe.

n-am observat sa aiba serie, sau poate n-am fost io atent.

concluzie.

daca as avea nevoie de o chitara,intre cele doua, as opta pt jem pt ca diferenta nu e semnificativa in pret pe cat e in hardware.

opiniile voastre...

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

tuners no name.?!

parerea mea e ca ala nu e jem adevarat...pana si pe rg470-ul meu scrie pe tunere "made in japan" ...

Edited by DarkMan2004
Link to comment
Share on other sites

In Cluj la muzica? Unde draku este magazin muzica in Cluj?

 

Probabil ca la Barock ca aia unfla preturile cu aproape 200%, te sfatuiesc sa nu cumperi de la aia alceva inafara de chitari Reghin, corzi shi pene :)

 

E vorba de magazinul M&C Music(Korg) care era inainte pe Napoca si s-a mutat acum pe Horea!

N-as crede ca nu sunt adevarate..Am vorbit cu cei de acolo si mi-au zis ca au un parteneriat cu Ibanez si ca aduc orice model l-a comanda.

Seria o gasesti scrisa pe spate sub cheitele de acordaj!Preturile sunt intradevar destul de mari..dar daca ar fi sa cumperi chitara din strainatate, sa mai platesti si vama&stuff tot pe acolo ajungi!Plus ca aici ai ocazia sa probezi chiar tu intrumentul...Asa ca...

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca le va cumpara careva.vreu fanatic

am cautat un pic si cred ca jem 555 este pt jem ceea ce e js 100 pt js.adica varianta cea mai ieftina, din toate punctele de vedere.cu toate astea, cred ca diferentza dintre cele doua este mare dpdv tehnic ceea ce face ca jem-ul sa fie o mai buna achizitie, nejustificandu-se, cred eu, diferentza mica de pret dintre ele.

si totusi ce sexy arata corpul js-ului...

 

rectific,pretul pt js 100 e de 910 euro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.