www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Joi 29 Mai, Vank In Hard Rock Cafe, Blister Blue Si Israel Lights In Big Mamou


Guest Stiv
 Share

La ce concert sa ma duc joi?  

14 members have voted

  1. 1. Votati repede ca mai sunt 2 zile

    • Vank in Hard Rock Cafe
      8
    • Blister Blue si Israel Lights in Big Mamou
      6


Recommended Posts

Guest Stiv

Joi 29 mai sunt doua concerte la care chiar vreau sa ma duc.. pe deoparte e Vank in Hard Rock Cafe, care au scos cel mai solid album romanesc pe care l-am auzit eu vreodata (Voyeur in 99) dar pe care nu i-am vazut niciodata live (si care acu canta cam odata la doi ani), si pe de alta parte sunt Israel Lights (pe care i-am vazut o data si sunt foarte buni, fiind singurii care canta post-rock instrumental pe aici) si Blister Blue (pe care sunt curios sa ii vad live de vreun an, dar nu prea au avut concerte).

 

Vank sau Blister Blue si Israel Lights

 

La care sa ma duc? Voi la care va duceti? Votati aici

Link to comment
Share on other sites

Guest Stiv

@apocalipsa - cele doua trupe (Israel Lights si Blister Blue) canta in Big Mamou, nu in Hard Rock Cafe... acum mi-am dat seama ca am uitat sa zic asta in primul post si ca poate s-a inteles gresit. Tocmai asta era ideea, ca sunt doua concerte la care vreau sa ma duc, dar in aceeasi zi, in doua cluburi diferite.

 

Edit: Vad ca totusi scrisesem in optiunile pollului in ce club e fiecare concert

 

Junk Yard - nu am mai fost de mult in Big Mamou, dar stiu ca sonorizarea era foarte improvizata cand am fost ultima oara. Chiar ma intrebam cum o sa se descurce sa cante acolo/de ce ar vrea sa cante acolo. Cat despre Hard Rock, eu il vad ca pe un parc de distractii mai mult decat club sau music venue, dar Vank imi plac de multa vreme si vreau sa ii vad cat mai canta.

Edited by Stiv
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.