www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau Sa Imi Cumpar O Chitara


Morgred
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Sa-ti cumperi o chitara pentru a te da mare cu ea e una dintre cele mai mari greseli pe care le poti face ca incepator intr-ale cantatului. Nu uita ca in primul rand conteaza calitatea si abia apoi preferintele legate de brand/forma, sau in cel mai rau caz este un compromis intre ele. Citeste topicul dedicat si abia apoi fa-ti o lista de preferinte. Formele astea ciudate sunt mult mai incomode decat par la prima vedere, incepand cu tinutul cu dificultate pe genunchi si terminand cu problemele intampinate la cautarea unei huse sau a unui toc.

 

Inteleg ca bugetul te preseaza, insa Harley Benton nu este deloc un brand care sa-mi inspire incredere. Cu aproximativ aceeasi suma gasesti, second hand sau chiar noi, Squier-uri si Epiphone-uri care, desi mult mai conservatoare ca forma, sunt superioare din punct de vedere al calitatii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Mai bine iti iei Bc rich warlock bronze,eu il am si suna accetabil pentru un incepator!

 

 

Ideea e ca n-ai sa fii incepator prea mult timp. Nu? :) Nu face greseala pe care au facut-o multi (inclusiv eu), aceea de a te zgarci la calitatea primei chitari, pe motiv ca esti incepator.

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Si formatia zyn ze sase tri au folosit chitari bc rich warlock bronze(in studio) si suna chiar fain,si ei nu sunt incepatori:|

 

si cine ai zis ca-s astia?

Link to comment
Share on other sites

Guest Brainwasher Vlad

adevarat.....in zilele de astazi incepatorii trebuie sa fie putin educati.....iar pt ala care zicea de trupa aia total necunoscuta de black metal din Ro. il intreb ceva..pt tine decent inseamna sub nivelul de BINE sau peste nivelul de BINE.....pt mine....CHESTIILE alea care le folosesc ei nu sunt nici macar decente.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.