www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce se intampla frate cu paru??


Dementhor
 Share

Recommended Posts

He cu parul asta e problema mare.

Eu am fost unul dintre cei care a luptat cu toate armele sa si-l pastreze si totusi n-a fost sa fie.

Aveti atasate doua poze...una cand aveam plete una cand nu mai aveam, adica de acum.

 

Am umblat prin medici, m-am cautat si concluziile sunt urmatoarele:

 

1.Testosteronul in exces (care la mine este, pentru ca sunt mai paros din fire) face parul sa cada. Din nefericire este ireversibil. O cale ar fi sa va inhibati productia de testosteron dar asta poate degenera in tumori si chiar sterilitate sexuala. Sincer sa fiu eu m-as fi riscat dar era cam tarziu.

 

2.Cand caderea de par este asociata cu o matreata abundenta, e foarte posibil sa suferiti de o micoza. Mai exista si niste levuri (ca niste "vermi" microscopici) care papa parul bine de tot. In aceasta situatie cu niste sampoane speciale scapati foarte ieftin, pentru ca se regenereaza.

 

3.Stress-ul este o cauza deasemenea...dar nu cred ca puteti cheli doar dintr-atat.

 

4.Interferonul organismului. Din nefericire multi suntem afectati de anumite boli cum ar fi Hepatita C...Cand aceasta cadere de par se asociaza cu o matreata abundenta, exfolierea pielii de pe fata si o uscaciune excesiva, mai puneti-va intrebarea si de ce organismul foloseste interferonul.

 

...fie intre noi si nu e de ras... eu m-am aflat in ultima si prima situatie.

Am suferit de Hepatita C. Eu sunt unul dintre putinele cazuri de vindecare spontana si pentru asta multumesc lui D-zeu. Am fost depistat pozitiv mult mai tarziu, dupa ce organismul a dus o lupta acerba si pana la urma a invins. E o boala destul de frecventa si "la moda" si din nefericire, de foarte multe ori incurabila. Dupa cum unii stiu tratamentul cu interferon costa 1.5 miliarde de lei pe an.

 

ma rog..nu multi se afla in ultima situatie.

 

Cat despre produse cosmetice... eu am cheltuit zeci de milioane..si nu exagerez pe astfel de produse+medicamente. Am cumparat din Italia Bioscalin 50 Euro pe cutie, cateva cutii, sampoane dintre cele mai de soi de la Sensi Blue si alte porcarii...degeaba.

 

Sfaturi viabile *date si de medici in cazul meu*.. incercati o inhibare a testosteronului daca credeti ca se merita; daca suferiti de micoze si alte porcarii (e foarte probabil ca lumea asta e plina de mizerie) produse medicamentoase.

 

Succes...

post-652-1132388810_thumb.jpg

post-652-1132388899_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ouch....abuser...cred ca te-a durut; chiar e tragic :) ...what a strange exchange...iti cade paru' din cap si iti creste in fund si pe piept

aaa...doar ce mi-am adus aminte...poate sa cada si din cauza lipsei de calciu...de ex tata a chelit pt ca a avut un accident (destul de grav) cam cand era de varsta mea, si tot calciul din organism s-a orientat spre refacerea tesutului osos..asa ca...incercati si cu calciu efervescent, oua, lapte&co. numa bine and keep it growin'

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

lol need...

Mda mane... Mai partea buna este ca mi-am facut un look mai trendy asa..si chiar m-am regasit..take a look...

Deci se poate si fara... nu disperati.

(intre noi fie, am mult mai mult succes la gagici acum :) )

post-652-1132395835_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.