www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stie Cineva Un Lutier Bun Si Ieftin ?


luca_ender
 Share

Recommended Posts

Guest HektorBud

Se ocupa vreunul dintre ei cu montarea de inlay-uri custom ? Si ca tot veni vorba, se pot monta inlay-uri pe un grif nou (adica gata finisat) sau doar in stagiul de fabricare al acestuia ?

Link to comment
Share on other sites

Hector, cauta pe youtoube sa vezi cum se pun inlayurile in fabrica sau manufacturier. teoretic se pot pune si dupa ce e gata, ori pe aceleasi gauri, ori daca inlay-urile noi au suprafata mai mare decat cele vechi. daca au forma speciala, trebuiesc routate noile gauri. inlay-urile cele noi trebuie sa fie mai inalte decat gaura, asfel incat sa poata fi finisate. pentru ca ceea ce vrei tu e o chestia manufacturiera si nu stiu pe nimeni sa faca chestia destul de des si cu rezultate palpabile, nu stiu daca vei gasi pe cineva care sa iti scoata un rezultat ca de fabrica. toata actiunea asta poate sa iti deterioreze tastele (sau pe una/unele dintre ele) si fretboard-ul.

e destul de riscant, zic eu.. in plus, nu e ieftin. daca ai o chitara ieftina, poti sa incerci ca nu conteaza daca se strica, dar pretul s-ar putea sa fie cat toata chitara. daca ai o chitara mai scumpa, las-o asa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.