www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proiect


Guest MrJackson
 Share

Recommended Posts

apropos de procesoare , am fost la jam..SI...marea greseala a fost ca am cantat direct in statie cu tuburi ( GABRIEL) , vai si amar , sa nu mai aud povesti cu tuburilr minune si puterea nemasurata a statiilor pe tuburi cu tot cu incinta deschisasi difuzor "Blue" , inclusiv VOX AC 30 , ...jalnic maraituri , distorsiuni si "GATE" natural pe toata linia..Am reusit sa cant pe un Peavey BANDIT cu procesor G8 , nu era sound-ul ce-l vroiam dar macar chitara raspundea dinamic la cea ce executam si nu halea inceputul si sfarsitul tonului.Am cantat cu noua chitara a lui Horea , tot ceva lemn de culoarea "walnut", nu stiu ce timbru are direct ca am cantat prin distors si eu si el , nu era timp de incercari.

 

Nu stiu ce ai vrut sa se inteleaga din asta, cert e ca eu n-am inteles nimic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Vroia sa spuna ca procesoarele ruleaza si ampurile pe lampi sug, cele din urma avand o dinamica mai proasta, oricum, fara nici o legatura cu topicu in sine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Preda
Din cate stiu eu, nu se fac pe stanga. Poate doar pentru endorseri... Da de ce nu faci un experiment? Il pui pe Grosu sa iti faca o replica, pe stanga. Sunt dispus sa vin cu toporu meu sa ii luam 'masurile'. Sunt curios ce iese :)

Oare la cat ar ajunge manevra la domnul Grosu?

Edited by Preda
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.