www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Revopsirea Unei Chitari


Guest MrJackson
 Share

Recommended Posts

daca ii dai vopseaua jos si ii faci alt finish nu ai ce sa strici. sfatul meu este sa nu ii dai griful jos decat daca e musai. daca iei una neckthru, si mai bine (si eu sunt pe cale sa iau una neckthru). cred ca e important sa fie un lemn dur pentru ca daca nu va mai fi protejat de vopsea, duritatea lui poate fi un impediment impotriva eventualelor lovituri.

daca te stii cu cristi, mai pune-i niste intrebari despre asta, ca sa fii mai bine informat asupra ce sa cumperi

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
:-) sure (hai ca iti fac io una)

atunci io zic sa iei un neckthru minim din mahon, iar forma, dozele si ce mai doresti tu de la ea, ramane sa vezi ce gasesti sa ti se potriveasca

 

Nu te-ai prins. Nu-i nimic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest theo andreescu

salut io am vopsit chitara in van halen alb pe negru 1 pt orice vopseala iti treb smirghel fin si smirghel tare 2 vopsea ff buna +lac

3 sa ai bine in cap daca nu chiar in calculator poza cu motivu chitarii

4 ai grija cu cate straturi de vopsea folosesti cu cat mai multe cu atat mai bine

5 vezi ca sunt pe youtube chitari vopsite si iti arata tot cum a facut

Link to comment
Share on other sites

gecsoane> daca ai nevoie sa te mai inspiri sau sa iti trimit corpul la vopsit> http://simscustomshop.com/page9.html. desenul asta e misto dar e greu de facut. daca ai avea o poza mai mare poate m-as prinde cum l-au facut.

 

theo> vezi ca povestea aia cu multe straturi de vopsea = cu atat mai bine, nu e chiar asa, cauzeaza modului in care vibreaza lemnul.

daca pui niste scoci pe chitara ca sa tragi linii ca la hallen, merge si din cap, daca vrei desen complex, ai nevoie de formatul vectorial al desenului, masuratori, chestii...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
gecsoane> daca ai nevoie sa te mai inspiri sau sa iti trimit corpul la vopsit> http://simscustomshop.com/page9.html. desenul asta e misto dar e greu de facut. daca ai avea o poza mai mare poate m-as prinde cum l-au facut.

 

theo> vezi ca povestea aia cu multe straturi de vopsea = cu atat mai bine, nu e chiar asa, cauzeaza modului in care vibreaza lemnul.

daca pui niste scoci pe chitara ca sa tragi linii ca la hallen, merge si din cap, daca vrei desen complex, ai nevoie de formatul vectorial al desenului, masuratori, chestii...

 

In primu rand, te rog nu-mi mai spune asa. :) Tregand peste introductiune, n-am inteles ce vroiai sa zici :) La care din chitari de referi ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.