www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hora Western Electro-Acustic


Guest DarkMan2004
 Share

Recommended Posts

Guest DarkMan2004

m-ar mai interesa un site de unde se pot face comenzi..la chitari acustice hora...daca exista asa ceva...ca asta nu stiu sigur daca are asa ceva...nu am "sapat" destul ca sa descopar...mi-e lene sa dau o raita pana la muzica

Edited by DarkMan2004
Link to comment
Share on other sites

Lenea te taxeaza daca ramai sa comanzi de pe siteuri chitari electroacustice. Daca esti din Buc. tre sa te duci la Muzica.

In stg cum intri la Senia, acu vreo 2 sapt. era un Hohner electroac., cutaway, black pe care initial am vrut sa-l iau dar avea un sunet prea metalic deoarece cutia e facuta din mahon - la vreo 8 mil si ceva (ii trebuia schimbate si corzile, iar EQ cam dadea rateuri cand umblai la volum)...

La etaj gasesti la repr. Hora cred, Johnson, la mcmusic Stagg-uri (ambele cam la acelasi pret - pt un dreadnought undeva in jur de 5 mil.) si altele...

In orice caz, Hora mi se pare ca-si cam bate joc de produsele lor...am probat vreo 3 la Muzica la etaj - toate avand un defect destul de major (am gasit una chiar cu grifu curbat in sus DIN FABRICA-asa mi s-a spus)

Chestia e ca ORICE instrument muzical trebuie verificat, cantat cu el (in cazu de fata bagat pe amplificare), intors pe toate partile...iar netu nu-ti ofera nici una din aceste posibilitati.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

la asta ma gandeam si io...ca trebuie sa ma duc sa-l incerc...stii...nici nu prea am cand...dreaq...o sa vad io ce fac...am auzit ca daca vreo o electro-acustica buna de la stagg trebuie sa ai in jur de 300 euro la tine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Nu-i adevarat.Te duci la Proel, la Muzica si le incerci.Sau Stagg, desi modelele ieftine nu le recomand, insa am vazut o copie de Ovation pe la 8 milioane, destul de reusita.CatalinS are una cred.

Link to comment
Share on other sites

la asta ma gandeam si io...ca trebuie sa ma duc sa-l incerc...stii...nici nu prea am cand...dreaq...o sa vad io ce fac...am auzit ca daca vreo o electro-acustica buna de la stagg trebuie sa ai in jur de 300 euro la tine :)

 

 

Nici chiar 300...o imitatie Ovation (k si constr.) e vreo 7 mil.

 

Io am asa ceva si sunt destul de multumit http://www.guitartek.com/product_info.php?...f6b3e6b6b29ffeb (ce-i drept nici n-am avut prea multi bani la dispozitie - m-a ajuns 5,1 mil)

 

De altfel pe www.guitartek.com gasesti cam orice in materie de Stagg-uri..si pt pret mai adaugi vreun milion si afli un pret orientativ la noi in tara.

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

mie sincer sa fiu imi plac staggurile alea. io am acasa o acustica simpla (fara eq) care suna demential... nu stiu care e calitatea echipamentelor electronice din ele... dat de sunat suna marfa

Link to comment
Share on other sites

Darkman zi-ne si cam cati bani ai. Sincer nu-ti recomand hora. (pur si simplu). Mai degraba ia-ti un Johnson , am pus mana pe o electro-acustica cu cutaway sus la muzica bestiala... nici nu se compara cu noul produs hora (cel de 8 mil, am cantat si pe aia). daca te duci intr-o zi pe la muzica, da un semnal ca as veni si eu pe acolo. A si apropo pretu la Johnson era de 5,2 mil , fata de 3,7-3,8 cat e o hora normala simetrica. Deci cel mai bine ar fi sa te duci sa o incerci (daca mai sunt).

 

P.s si felix are o chitara electro-acustia Johnson... poate iti zice si el cate ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004

stii care-i chestia...mi-as fi luat ceva ieftin ca as fi vrut sa-mi iau o electrica (un ibanez) dar se pare ca mi s-au ruinat visele...in fine... se pare ca ibanezul are de asteptat...momentan nu am nici un ban...dar trebuie sa fac rost de niste bani...3.500.000 milioane si dupa aia vad io de unde mai storc vreo 3 milioane...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.