www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bc Rich Nt Warlock Bass 5


Guest Tomy Fingers
 Share

Recommended Posts

Ce parere aveti despre acest bass? BC RICH NT WARLOCK BASS 5 - http://www.thomann.de/gb/bc_rich_nt_warlock_bass_5.htm.

Vreau sa-mi cumpar un bass, dar n-am modalitate s-o probez :) , nu vreau sa-mi cumpar ceva ieftin, si in cealalta parte imi plac heavybassurile.

 

Salut!

Eu unul nu as recomanda basul respectiv, din motivele urmatoare: prin faptul ca are anumite "features", cum ar fi corp de mahon ( care este de fapt nato , un soi de mahon alb, mai usor si mai prost ) sau fingerboard de abanos ( de proasta calitate, mai rau decat un rosewood bun ). In afara de asta, este un bass korean cu scale de 34'' , deci B-ul gros probabil nu va suna cine stie ce. Sunt destul de crappy si nu merita deloc la pretul respectiv, parerea mea. Eu zic ca la banii aia te poti orienta lejer spre alte modele, nu neaparat "heavy basses" cum le spui tu. Iti spun din experienta ca numai look-ul e de ele, poate nici atat :) ( desi sunt fan al formei de warlock la chitara, he he he )

 

In concluzie, daca nu ai sansa sa il probezi, nu te arunca. Daca vrei BC Rich incearca sa gasesti pe ebay un american sau un NJ vechi 9 adica nu nenorocirile astea noi, ci cele facute in japonia prin anii 80 :) ), care sunt cu totul si cu totul alta poveste.

 

Succes! :(

Edited by DeatH
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.