www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Xtlive Send Return: Ajutor!


Recommended Posts

salut, am achisitionat pentru testare un xtlive si find ca am probleme cu preamp am vrut sa conectez xtlive la combo meu (care in spate are send si return) cu send si return pentru a folosi combo cum ar fi o boxa normala si ca preamp sa folosesc XTlive. Inchipuitiva la fata mea (adica de o persoana care nu se pricepe la chesti din astea cand mam uitat la xtlive si nu avea iesiri di send si return.

Cum conectez smecherie xtlive acuma la send si return de la combo? Zicem ca ca fac asa:

send amp vs. imput xt live si output xtlive vs. return amp

OK? Dar chitara unde il bag?

Va rog, cer ajutor!! merci anticipat!ciao

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Ciao bello! :)

 

Din cate am inteles eu aici in postingul tau, ai probleme cu preampul din comboul tau.

Daca vrei sa folosest XTLive ca si preamp, trebuie sa bagi chitara in XT, iar in spate, XT are iesire "Output to Amp/Line, doua iesiri de jack inscriptionate Left/Mono si Right. Folosesti iesirea Left/Mono. De asemenea, tot acolo ai un switch mic negru pe care scrie Line/Amp. Ai grija sa fie in pozitia Amp. Din aceasta iesire intri in combo, daca ai intrare Line In. Daca nu, intra in Aux Return, care se afla dupa preamp si inainte de final. Preferabil ar fi insa sa ai un Line In.

 

Ceea ce ai incercat tu sa faci, adica sa iesi la aux send din combo in XTLive si sa te intorci in AuxReturn din XT inapoi in combo nu-ti foloseste la nimic in situatia ta, pentru ca Aux Send din combo se afla DUPA preamp.

 

Cerca cosí!

Mult succes!

 

PS:Daca incerci Send amp vs input xtlive, bagi chitara in amp :), dar s-ar putea sa f...ti xtlive, pentru ca îi dai semnal prea mare la intrare.

Edited by costi iorga
Link to comment
Share on other sites

MERCI MULTU costi pentru raspuns, probes imediat si te zic cum a mers!Numai bine te aurez. Adri!!COSTI: MERGE, am facut cum ai zis tu, am intrat de la output xt in return de la amp (am si reglaj de volum la effect pe amp...cum am invertit rorita a iesit sunetu...) si chitara in input la xt live!!Merci mult, raman dator cu o bere! Ciao bello!!Adri!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.