www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Problema Cu Chitara Electrica


Guest TOOKA
 Share

Recommended Posts

Salutarea oameni buni sunt nou pe aici (si in lumea chitarilor de altfel :) ) tocmai am primit o chitara electrica nu e nush ce firma dar e ok pt inceput :) bun ...care e problema....nu am inca amp la ea nici pedala sau altceva insa un preten de al mi-a zis ca pot sa imi cumpar un cablu cu line in pt placa de sunet si daca imi scot un programel(pe care l-am si scos deja:) native instruments guitar rig 2) pot sa cant cu o gramada de efecte sunetu auzindu-se la boxe sau chiar casti avand in vedere chestia castilor daca merge treaba;am de gand sa imi cumpar niste casti profesionale :) sa nu ma auda nimeni deocamdata:) . deci am si eu curiozitatea asta....se poate sa mearga asa? daca da ?cineva care se pricepe la native instruments sa imi spuna si mie cum se mananca eventual:) ms anticipat si salutare.

Link to comment
Share on other sites

Eu amplific chitara de la calculator doar cu un cablu de chitara si un mic adaptor. Chestia asta se poate fara niciun fel de soft. Singura chestie e ca nu am reusit pana acum sa bag niciun fel de efect. Am incercat un Guitar FX, insa efectele nu mi-au mers. Nu cred ca e de la placa de sunet, fiindca pe clean merge oricum, insa n-am reusit sa-i dau de cap. Cine stie sau are o idee rog sa ma ajute :)

Info suplimentara: nu stiu ca de folositoare e, dar anyway, placa de sunet este o Yamaha Legacy destul de veche.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult de tot. Voi incerca, sa vad ce pot face. Mai ales ca acum nu detin resurse financiare nici macar pentru o pedala nenorocita second hand :)))Multumesc mult de tot. Voi incerca, sa vad ce pot face. Mai ales ca acum nu detin resurse financiare nici macar pentru o pedala nenorocita second hand :)))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.