www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

As Avea Nevoie De Putin Ajutor..


Guest Zoli_TM

Recommended Posts

Guest Zoli_TM

Salut...sunt un chitarist...si doresc sa infiintez o trupa...si vreau sa imi iau echipament de repetat(boxe , monitoare , mixer...) si nu ma pricep deloc...ati putea sa ma ghidati ?..unii imi spun dynacord din start...altii imi spun ca sunt firme la fel de bune..dar la un pret mai acceptabil...aveti voi ceva idei?

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

Doar nu vrei sa-ti deschizi sala doar din banii tai. Oricum, daca vrei solutii ieftine eu unu ti-as recomanda la capitolul p.a. chestia asta: http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=258 (nu cred ca e mare lucru de capul lui, dar nici nu cred ca gasesti mai ieftin), la capitolul amp de chitara iti recomand sa nu te zgarcesti si sa-ti iei ceva care sa-ti placa si la capitolul tobe& amp de bass ar fi bine sa gasesti oameni cu scule proprii (asa iti dai seama si daca sunt seriosi).

Daca vrei in schimb scule de calitate si ai ceva mai multi bani, las pe altcineva sa iti recomande. Dar eu unul m-as zgarci la p.a. si as investi intr-un amp bun de chitara.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

pt trupa.fiecare vine cu ampu/tobele/pa-ul lui pentru voce si gata....

 

acum depinde pentru ce vrei sala.adica poate vrei sa o faci cu plata pentru alte trupe..poate te-ai referit la studio de inregistrare....

 

dar daca te-ai referit pur si simplu la o sala de repetitie pentru trupa ta.... repet ce am zis fiecare vine cu ampu/tobele/pa-ul lui pentru voce

Link to comment
Share on other sites

Guest andrei009
Salut...sunt un chitarist...si doresc sa infiintez o trupa...si vreau sa imi iau echipament de repetat(boxe , monitoare , mixer...) si nu ma pricep deloc...ati putea sa ma ghidati ?..unii imi spun dynacord din start...altii imi spun ca sunt firme la fel de bune..dar la un pret mai acceptabil...aveti voi ceva idei?

 

frate ca sa inviintezi o trupa nu-ti trebe decat amp de chitara. restul sa vina baietii cu ele, fiecare cu sculele proprii. daca nu au sa se lase dreaq de muzica. auzi membri fara scule... e ca si cum te duci la o gagica si nu ai cu ce! atentie mare: NU FACE PE SPONSORUL, CA REPEDE VIN REPEDE PLEACA>>>>>>>>>>>>>>>> SI SE DUCE DRACU TOT IN CE PUI SUFLET.

 

DACA AI BANI CE SA FACI, IA-LE LA AMARATI SCULE PANA SE LASA DE CANTAT. IA-LE MIXER, BOXE, GASESTE SALA, DA-LE SI BANI DE TIGARI...

 

FERESTE-TE DE MERCENARI! SUNT ASA DE BUNI INCAT SPARG TOATE TRUPELE PRIN CARE TREC SI CARE AR PUTEA SA AJUNGA CEVA. CINE LUCREAZA CU MERCENARII INSEAMNA ORI CA E MAI SMECHER ORI CA IE MAI BUN DECAT EI!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.