www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guns N Roses


barbarossa
 Share

Recommended Posts

ce parere aveti despre noua (noile) formula(e) gnr?

vor avea oare succes cu acest "the most expensive album ever made" "CHINESE DEMOCRACY"?

judecand dupa succesul ultimelor turnee ale lor, they're gonna rule the world

pe youtube se gasesc multe din melodiile noi

aici ar fi una http://www.gunsnroses.us/ - there was a time - frumoasa

superbe sunt "madagascar" si "the blues"

brian may spunea ca, la sesiunea de inregistrari, a ramas masca la cat de bine sunau demo-urile acestui album. ar fi si cazul. de cati ani o lalaie...

cu toate acestea se simte schimbarea de stil. atitudinea aia edgy si frazarea, structura melodiilor, a cam plecat o data cu slash la VR.

 

si offtopic...pt fanii adevarati, la cat costa un les paul... ia uitati aici chilipir, sa va mancati nervii

http://cgi.ebay.com/Guns-N-Roses-Autograph...1QQcmdZViewItem

 

so....

Link to comment
Share on other sites

cred ca am ajuns prea tirziu sa vad un concert Guns, si trebuie sa recunosc ca am ramas un pic neatins de ce am vazut... Astea fiind zise ceea ce m-a izbit pe mine a fost lipsa de viata de pe scena. In ciuda faptului ca au fost pian, sintetizator, bas, 3 chiatari plus Axl pe scena parca era un spectacol cu marionete. Rock n roll pt virsta a 2-a...

 

Au cintat si niste melodii noi(cele amintite de tine) care au fost primite "civilizat" de public si care nu suna atit d ebine live cit suna pe varianta de studio. Nu cred ca a ramas in capul nimanui indoiala vis-a-vis de ce se astepta publicul sa auda. iar succesul ultimelor turnee eu cred cu convingere ca este datorat renumelui acumulat din "era veche".

 

La fel si noul album (daca apare) sau isi gaseste baza de fani noua(putin probabil), sau o sa fie cumparat din reflex de fanii vechi.

Link to comment
Share on other sites

cred ca am ajuns prea tirziu sa vad un concert Guns, si trebuie sa recunosc ca am ramas un pic neatins de ce am vazut... Astea fiind zise ceea ce m-a izbit pe mine a fost lipsa de viata de pe scena. In ciuda faptului ca au fost pian, sintetizator, bas, 3 chiatari plus Axl pe scena parca era un spectacol cu marionete. Rock n roll pt virsta a 2-a...

 

Au cintat si niste melodii noi(cele amintite de tine) care au fost primite "civilizat" de public si care nu suna atit d ebine live cit suna pe varianta de studio. Nu cred ca a ramas in capul nimanui indoiala vis-a-vis de ce se astepta publicul sa auda. iar succesul ultimelor turnee eu cred cu convingere ca este datorat renumelui acumulat din "era veche".

 

La fel si noul album (daca apare) sau isi gaseste baza de fani noua(putin probabil), sau o sa fie cumparat din reflex de fanii vechi.

unde ai fost la concert?

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica

am vazut si eu Guns in noua formula (la tv). si m-a dezamagit ce am vazut. axel cu dreduri, tricou larg de hip hop si fara voce...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.