www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Dereglata!


Guest Leif
 Share

Recommended Posts

Exista cineva pe acest forum care stie si poate sa imi puna la punct chitara? Am o chitara Aria Mac 45: http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=974 . Chitara are Floyd Rose licentiat. Vreu sa imi schimb corzile, sa verific tonalitatea si sa reglez floyd-ul (si cam tot ce trebuie ca sa sune mai bine) si nu stiu de aceea am nevoie de cineva. Cine crede ca poate sa ma ajute (voi plati bineinteles) ma poate contacta pe: rocked_viking@yahoo.com (mail) sau rocked_viking (contact de Yahoo Messenger). Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest Calin

Asa cum am spus si cu alta ocazie, daca a fost cumparata de la MCMUSIC, mergi la oricare magazin si colegii mei te vor ajuta. GRATIS. Trebuie sa aduci factura si garantia.

Link to comment
Share on other sites

Floydul trebuie sa fie paralel cu corpul chitarei, iar chestia asta se face strangand sau lasand mai moi (din suruburi) arcurile din spate.

Ca sa schimbi corzile, monteaza bara de la floyd, pune o bucatica de lemn, sau ceva dur sub el (pt ca atunci cand scoti corzile, arcurile il trag pe spate) pentru ca iti usureaza munca. Corzile sunt simplu de schimbat.

Iar pt intonatie, cauta pe forum ca sunt o multime de topicuri. In principiu, coarda libera trebuie sa sune la fel si la octava (un tuner te ajuta)

 

Edited by hihi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.