www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tir Cu Arcul


Guest daemon
 Share

Recommended Posts

Guest daemon

M'am intors de la bulgari, unde am tras si eu cateva sageti cu un arc adevarat, si mi'a placut, si am de gand sa ma inscriu la niste cursuri. Mai practica cineva de pe'aici sportul asta? Si daca da, cu arcuri traditionale sau olimpice/compound? Subiectul asta oricum vad ca nu este extraordinar de bine acoperit in romania, pe net cel putin, asa ca va rog sa va exprimati parerile :)

Link to comment
Share on other sites

Guest daemon

@cursedone: userbarurile alea sunt protestul meu fata de userbaruri, desi vad ca nu prea se prinde lumea :) oricum "fortele de sus" imi spun sa le scot...

 

ca sa va mai impulsionez, iata linkul la un forum de archery... dupa cum spuneam, in ro inca nu am gasit nici un forum serios, doar cu 10-20 de useri...

http://www.archerytalk.com/vb/

si ca o paranteza, s'a vorbit mai mult pe forumul asta pana acum decat pe talkbass, desi sunt cu vreo 3000 de useri mai putini... asta ca idee, sa vedeti cu ce se mai ocupa americanii in timpul liber... se'mpusca intre ei sau vaneaza cu arcul :)

 

apropo, cursedone, da mai multe detalii, te rog. Unde faci, daca ai sculele tale, traditional/olimpic/compound...

Edited by daemon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest darkarcher

Salut! In cadrul complexului sportiv Olimpia (Calea Vitan 176-204, sec3) o sa descoperiti clubul Citadel Archery. Daca va intereseaza tirul cu arcul olimpic sau compound va recomand sa luati legatura cu domnul Aurel Robu sau doamna Daniela Robu, antrenori mei, ambi fosti sportivi de performanta.

 

email : aurelrobu@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.